הגורם שמעכב אותנו מלהקים עסק מצליח

You are currently viewing הגורם שמעכב אותנו מלהקים עסק מצליח

אחד המעכבים המשמעותיים שמונעים מעסק להפוך למצליח הוא פחד מחשיפה. הוא מתבטא בעיקר בתחושת תקיעות והתפשרות על בינוניות. יוצר תחושת תסכול והחמצה וחוסר מימוש הפוטנציאל של העסק שלנו. קשה לרובינו לשים את האצבע על הפחד הזה. אבל הוא מהדהד אי שם במעמקי המחשבה שלנו ומאוד חמקמק באופיו.

עסקים מצליחים נחשפים יותר, זאת עובדה.

אנשים שמנהלים עסקים מצליחים נמצאים באופן תדיר מול המצלמות, מתראיינים בכל מקום, התמונה שלהם מתנוססת במגזינים, אנשים חודרים להם לפרטיות ורוצים לדעת כל מה שרק אפשר עליהם. יחד עם זאת, הם גם בדרך כלל הראשונים לספוג את חצי הביקורת ויחס בוטה מצד התקשורת.

קשה להשאר אלמוני כשאתה מצליח, בעיקר בעידן האינטרנט והדיגיטל שבו הכל חשוף ונגיש.

אז המשוואה היא – להתגבר על הפחד מחשיפה כדי להצליח בעסקים. נשמע כמו משוואה פשוטה. אבל היא לא ממש קלה לעשייה.

מהו פחד מחשיפה

זהו פחד שמונע מאיתנו לצאת החוצה בגדול. הוא חוסם אותנו מלרוץ קדימה ולצעוק את האמת שלנו. אנחנו הרבה פעמים מתכופפים כדי להתאים לתוך תבנית מסוימת או מוסכמות שקיימות רק כדי לא לצאת מהנורמה. להיות כמו כולם. כי כשאנחנו כמו כולם אנחנו נטמעים בהמון, וקשה לראות אותנו.

מלכוד 22

כשאנחנו נטמעים בהמון, לא אומרים את האמת שלנו וקשה לראות אותנו. קשה לנו להצליח בעסקים. הלקוחות הולכים למי שהם רואים. ולא משנה כמה המוצר שלנו, השירות או האישיות שלנו מדהימה ויכולה לעשות קסמים עבורם. הם פשוט הולכים למי שהם מכירים. וזה למי שבולט. (גם אם הם לא באמת מכירים אותו).

זה לא שלא יגיעו אלינו לקוחות. הם יבואו. אבל לא בכמות שאנחנו רוצים, ולא בקצב שאנחנו מייחלים לו. וזאת אחת הבעיות המרכזיות שנשמעות שוב ושוב אצל בעלי עסקים. אני לא מצליח להביא לקוחות חדשים.

פחד מחשיפה יכול להיות מכל סיבה שהיא

פחד שיראו אותי כמו שאני ואז הבלוף יחשף

פחד לדבר את האמת שלי

פחד שלא יאהבו אותי

פחד מביקורת

פחד מה יגידו עליי החברים והמשפחה, איך הם יקבלו את זה

פחד מנידוי חברתי

פחד מכשלון מפואר

זה פחד שמתחיל מגיל צעיר שדרשו מאיתנו להיות חלק מתוך קבוצה, להיות דומים. לא לנסות לערער את המוסכמות, לא לצאת מחוץ למסגרת. לדור הצעיר קל יותר להחשף מול מצלמות לצלם סלפי בפוזות מוזרות. אבל לדור שלנו זה לא בא בטבעיות. הפחד מושרש בנו יותר מדי חזק.

אז מה עושים עם הפחד הזה ואיך בכל זאת מנצחים אותו

ראשית אקדים ואומר שאין כאן תחליף ליעוץ מקצועי בתחום. יש כאן רק עצות אישיות שלי שעשויות לעזור להתמודד עם פחד מחשיפה כדי להגיע להשגים יוצאי דופן.

לכל אחד יש טריגר שמשפיע עליו בצורה העמוקה ביותר וכדאי לצאת למסע עצמי ולהבין מה הטריגר הזה. מה גורם לפחד המשתק הזה להופיע. זה יכול להיות באמצעות תהליך מדיטציה או דמיון מודרך. תמצאו את הגורם, כבר עשיתם חצי מהדרך.

מתחילים להתאמן בקטן

דמיינו רגע גרעין משמש קטן ששכן בתוך הפרי. הגרעין הוא האני שלכם שרוצה לפרוץ החוצה אבל לא מעז כי יש סביבו מחסום. אז תתחילו לפעול בתוך הגרעין הקטן.

שם תביעו את עצמכם כמו שאתם. אם זה אומר להצטלם בבית, לעשות סרטונים, לכתוב או לנהל שיחות דמיוניות עם האנשים שקרובים אליכם ואתם חוששים מהתגובה שלהם.

לאט לאט תרגישו כשאתם עושים את התהליך עבור עצמכם בפרטיות שלכם, זה מתחיל לחלחל החוצה. לשיחות שלכם עם אנשים אחרים. לצורה שאתם מבטאים את עצמכם ולדרך שאתם מרגישים כלפי עצמכם.

הגרעין הקטן בשלב מסוים פשוט יתנפץ ותרגישו איך אתם מרגישים טוב יותר עם עצמכם בכל יום שחולף. אל תנסו להאיץ בתהליך. פשוט כבדו אותו. ובכל פעם שתרגישו שוב שיתוק תדעו שזה אותו פחד ישן שבא לבקר כי אתם גדלים, ומעיזים להחשף קצת יותר.  


 

מגולש ללקוח משלם – קבלו את הצ'קליסט שילמד אתכם איך להגיע ללקוח האידיאלי ברשת ולהפוך אותו ללקוח משלם >> לחצו כאן להורדת הצ'קליסט

 

Rebecca Yaacov

יועצת לאסטרטגיה דיגיטלית, עוזרת לעסקים להגדיל מכירות מהדיגיטל על ידי יצירת מסע לקוח מהנה ואפקטיבי שיעניק לו חווית רכישה מהירה וקלה, מייסדת בית הספר ללימודי דיגיטל 1:1 - שיעורים פרטיים בשיווק דיגיטלי, מדיה חברתית, בינה מלאכותית ואיקומרס.

כתיבת תגובה