מדוע חשוב להכין לוח חזון עסקי ואיך הוא תורם לקידום העסק

You are currently viewing מדוע חשוב להכין לוח חזון עסקי ואיך הוא תורם לקידום העסק

לוח חזון עסקי ממקד ומפקס את כל הרצונות, החלומות, המאווים שלנו כפי שאנחנו רוצים שהם יבואו לידי ביטוי בעסק.

היתרון הגדול שהוא מאפשר לנו לעוף על כנפי הדמיון ולעזור לממש את כל אותם משאלות לב שיש לנו.

כבעלי עסק אנחנו נוטים לפעמים להסתכל על העולם העסקי כמשהו מרובע, עם כללים משלו, חוקים ומסגרות שכדאי להצליח, עלינו להבין אותן ולשחק את המשחק בהתאם.

אנחנו הופכים להיות מעין ממלכתיים כאלו, ושוכחים להנות בדרך.

לוח חזון עסקי הוא דרך מצויינת להכניס קצת כיף לתוך המרובעות של עסק. להזכיר למה בכלל הקמנו אותו, לאן אנחנו רוצים להגיע ומה אנחנו רוצים לממש באמצעות העסק שלנו.

היתרון של לוח חזון שהוא ויזואלי

ואילו רשימת מטרות, ויעדים היא טקסטואלית או מספרית.

המוח שלנו מבין תמונות הרבה לפני שהוא מבין טקסטים או מספרים.

תמונה מייצרת אצלינו רגש, משפיעה על התת מודע ונטמעת בו הרבה יותר מאשר טקסט או מספר.

אפשר למקום את לוח החזון מול המחשב, ולהתבונן בו כמו בתמונה שתולים על הקיר.

אם יש לכם עובדים, לוח חזון ישמש גם אותם כדי לדעת לאן החברה הולכת, מה מצופה מהם להשיג, ואיך הם יכולים להשתלב בתוך החזון שלכם.

מה נכניס בלוח חזון עסקי?

בגדול, כל מה שבא לנו, עושה לנו טוב ושמח.

חשבו היטב מה תרצו להשיג השנה. באין אם ברמה האישית שלכם, ברמת ההכנסה, פיתוח העסק, או שיתופי פעולה.

זה יכול פרסים שנרצה לקבל, כתבות שיכתבו עלינו בעיתון, אנשים שנרצה לשתף איתם פעולה, מוסדות שנרצה לעבוד איתם, לפרוץ לחול, משרדים חדשים ומעוצבים, צוות עובדים, גדילה והתפתחות, קורסים מיוחדים שנרצה להשתתף בהם, מוצרים שנרצה לפתח.

ובקיצור כל מה שתרצו להגשים השנה ברמה העסקית.

איך לעשות את לוח החזון?

אם אתם קוראי מגזינים, התחילו מעיון בהם וגזרו כל מה שמסמל בעינכם את מה שאתם רוצים להשיג. הדביקו הכל על לוח קאפה והוסיפו עיטורים לפי ראות עיניכם.

אם אתם יותר אנשי מחשב, כמוני. השתמשו בתוכנת פאור פויינט. העתיקו תמונות מהאינטרנט אשר משקפות לדעתכם את מה שהייתם רוצים שיקרה. סדרו הכל על שקף פאור פויינט. הוסיפו טקסטים כראות עיניכם שמתארים את התמונה, או רק מוסיפים לה רגש כלשהו. אפשר לשמור את זה על הדסקטופ שלכם, או להדפיס כך שיעמוד לנגד עיניכם בכל יום.

מיקוד ובהירות

לוח חזון עסקי, מאפשר להתמקד במה שחשוב לכם. הוא משמש תזכורת מתמדת לדברים שאתם רוצים להשיג בשנה הקרובה ולאן לנווט את העסק. הוא יאפשר לכם לנתב את האנרגיה שלכם לעשייה שתקדם את העסק ואת עצמכם. והכי חשוב, תעשו את זה בכיף.

Rebecca Yaacov

יועצת לאסטרטגיה דיגיטלית, עוזרת לעסקים להגדיל מכירות מהדיגיטל על ידי יצירת מסע לקוח מהנה ואפקטיבי שיעניק לו חווית רכישה מהירה וקלה, מייסדת בית הספר ללימודי דיגיטל 1:1 - שיעורים פרטיים בשיווק דיגיטלי, מדיה חברתית, בינה מלאכותית ואיקומרס.

כתיבת תגובה