איך לייצר בהירות עסקית

You are currently viewing איך לייצר בהירות עסקית

כשיש לנו סדר יום כל כך עמוס לעייפה, מלא בכיבוי שריפות. איך אנחנו יכולות למנוע מעצמינו דילול אנרגיה ולהפוך את העשייה שלנו בעסק לאנרגטית, מלאה בהתלהבות ותשוקה.

לדעת שהעסק שלנו זז קדימה כל הזמן, מתקדם ומתפתח ואנחנו יחד איתו.

התשובה לזה היא בהירות עסקית.

בהירות היא היכולת לראות במדויק לאן את הולכת, איך את הולכת והאם הגעת ליעד שרצית.

כשאין לנו בהירות, הכל נראה קשה ומתיש, ואנחנו לא מוצאים את הדרך שלנו.

זה כמו אפלה מסביב שגורמת לנו להתקע ולהתקל בדברים, בגלל שקשה לנו לראות את הדרך לאן. לפעמים המכשולים הם פיזיים שאנחנו רואים אותם, ולפעמים הם בלתי נראים וקשה לנו לשים את האצבע על מה חוסם אותנו.

נקודות מרכזיות מהפודקאסט איך לייצר בהירות עסקית

בהירות מחדדת לנו את החשיבה

כשאין לנו בהירות קשה לנו להתפקס בחשיבה שלנו, קשה להפריד בין המוץ לתבן ובלתי אפשרי לראות מה השלב הבא. אנחנו מאפשרים לכל הבלאגן מסביב להשפיע על הלך החשיבה שלנו ולהפריע לעשייה.

ברגע שיש עומס מחשבתי, קשה להבין מה הצעד הבא שצריך לעשות. משום שעומס מחשבתי גורם לנו להשתתק ומונע אפשרות תנועה קדימה. ואילו בהירות מאפשרת להתמקד אך ורק במה שבאמת חשוב לנו ומקדם אותנו. ומייתרת את כל הרעש והעומס המיותרים.

בהירות עסקית מגדילה את תחושת הוודאות

בהירות יוצרת תחושה ברורה של וודאות בדרך, בכיוון, ובעשייה. זוהי תחושה שמלווה במעין שקט פנימי שאת יודעת לאן פנייך מועדות וששום דבר לא יוכל לעצור אותך מלהגיע לשם.

הבהירות עוזרת למקד את העשייה בפעולות הנחוצות וההכרחיות שיאפשרו לך להתקדם ליעד שאת רוצה. וכך מתוך אלפי הפעולות ביום שאת עושה, תוכלי לברור את הפעולות החשובות והחיוניות לויז'ן שלך, ולהפסיק להתמקד בפעולות שלא מקדמות אותך.

וכאשר תראי את ההתקדמות שלך, כך גם תעלה תחושת הסיפוק וההתלהבות.

איך יוצרים מצב של בהירות עסקית

מאיפה את באה

נקודת המוצא שלך כיזמית. מה הלך החשיבה שלך. כאן המקום להכיר את עצמך ולהיות כנה לחלוטין במה ומי שאת. ככל שתכירי את עצמך טוב יותר, את התגובות שלך, את קבלת ההחלטות שלך ואת דרך ההתנהלות שלך. כך תוכלי לייצר בסיס איתן להתקדמות העסק, ושלך. 

בנוסף, סך כך האמונות והערכים שלך. החוויות שהשפיעו ומעצבות את מי שאת. סך הכשלונות, וההצלחות שלך שמשפיעים על ההתנהלות העסקית שלך.

מהן החוזקות שלך ואיך אפשר למנף אותן. במקום להתמקד במה שאת לא מספיק טובה ולנסות לשפר עד אין קץ, פשוט לוותר על הלא מספיק, ולהתמקד רק במה שאת טובה בו, במה שעושה לך כיף וטוב. זה יתן לך תחושת סיפוק גדולה יותר להתעסק במה שאת טובה בו, מאשר לנסות ולשפר כל הזמן את מה שאת לא מספיק בו.

ברגע שאת משתמשת בחוזקות שלך, הכל זורם בקלות גדולה יותר ואת יכולה לרומם את העסק לגבהים חדשים. לדוגמא מייקל גורדן מינף את אהבתו לכדורסל יחד עם כשרונו כספורטאי והפך את זה לקריירה מפוארת.  

לאן את הולכת

מה היעד שלך. לאן את רוצה להגיע. דמייני שכדור הארץ בכף ידיך ואת יכולה להשיג הכל ולהיות בכל מקום. לאן תלכי. מה את רוצה להשיג, מה את רוצה לתת לעולם, איזה פסגות את רוצה לכבוש.

כשהיעד לא ידוע, זה בערך כמו לנסוע לפגישה בלי לדעת באיזה כתובת היא נמצאת, או באיזה עיר. זה לנסוע בכל הארץ ולחפש רחוב רחוב אחרי מיקום הפגישה. זה יכול לקחת כמה שנים טובות למצוא אותה בדרך הזאת. הדרך הקצרה היא פשוט להתקשר ולשאול את הכתובת המדויקת ולהגיע לפגישה. כך זה גם בעסק. כשלא יודעים לאן רוצים להגיע, אז ממשיכים להסתובב סחור וסחור.

האם את בדרך לשם

איך תדעי שאת מתקדמת בכיוון שאליו את רוצה להגיע? בעזרת מדדים שמאפשרים למדוד האם את בכיוון או בדרך שהגדרת לעצמך.

פיטר דרוקר, מרצה בתחום הניהול, אמר מה שלא ניתן למדוד, לא ניתן לשפר. בלי להשתמש במדדים כלשהם, לא תוכלי לדעת אם את הולכת בכיוון הנכון, או מסתובבת סחור וסחור.

ברגע שמשתמשים במדדים,  זה מראה באופן מיידי את מצב העסק. מה צריך לשפר ומה צריך לחדד. מה עובד טוב ומה פחות. כמו למשל למדוד את אפקטיביות השיווק והפרסום. כמה כסף הוצאת, כמה כסף זה הכניס, האם זה עמד בצפיות שלך.

מדדים מאפשרים לנו לראות התקדמות בעסק, לזהות נקודות חולשה באופן מיידי בלי להמתין חודשים עד שנגלה שצריך לתקן משהו וליפול שוב למלכודת כיבוי השריפות.  הם דומים למצפן שמראה לנו את כיוון הצפון כל הזמן.

הצטרפי לקהל המאזינים וקבלי עדכון על הפודקאסט הבא:

Rebecca Yaacov

יועצת לאסטרטגיה דיגיטלית, עוזרת לעסקים להגדיל מכירות מהדיגיטל על ידי יצירת מסע לקוח מהנה ואפקטיבי שיעניק לו חווית רכישה מהירה וקלה, מייסדת בית הספר ללימודי דיגיטל 1:1 - שיעורים פרטיים בשיווק דיגיטלי, מדיה חברתית, בינה מלאכותית ואיקומרס.

כתיבת תגובה