פודקאסט: איך זה מרגיש להיות מצליח.ה?

You are currently viewing פודקאסט: איך זה מרגיש להיות מצליח.ה?

פודקאסט: תמלול הפרק איך זה מרגיש להיות מצליחה

כולם מדברים על איך צריך לחשוב

איך חושב מליונר

איך חושב אדם מצליח

איך חושב וורן באפט. או אופרה וינפרי.

מה סדר היום שלהם, איזה מיינדסט יש להם.

אבל מישהו פעם עצר לשאול איך הם מרגישים?

איך זה מרגיש להיות מליונר

איך זה מרגיש להיות אדם מצליח

איך זה מרגיש להיות בקנה מידה של אופרה וינפרי או מארק צוקרברג.

 

כדי שמשהו יקרה בחיינו אנחנו לא יכולים רק לחשוב עליו. לשנן מנטרות. להיות המבצע בלבד.

 

כדי שמשהו יקרה אנחנו צריכים להרגיש אותו.

לתת למוח חוויה שזה כבר קרה.

מחשבות באות והולכות. אבל הן משאירות בנו חותם רק כשמלווה אליהן רגש.

כשיש לנו נתק רגשי בין המחשבה לבין הרגש שהיא מייצרת. זה כמו להסתכל על סרט ולשכוח אותו אחרי שנייה. לא נוצרה בגוף שום חויה ששווה לשמר. 

מיה אנג'לו אמרה, אנשים ישכחו מה אמרת להם, אבל הם אף פעם לא ישכחו איך גרמת להם להרגיש.

רגש הוא זה שגורם לנו לשמר את החוויה, לטוב או לרע. והוא זה שמסייע לנו ביצירת המציאות שלנו.

 

בואו נדבר רגע על רגש.

תמיד לימדו אותנו שצריך להסתיר רגשות.

לא יפה לדבר עליהם בפומבי

עד כדי כך שרובינו לא ממש יודע לזהות איזה רגש מסתתר בנו בכל רגע נתון.

אנחנו מכירים את הרגשטת הבסיסים

כעס. עצב. שמחה. 

אבל מתקשים לדייק או לזהות את שאר הרגשות שחולפים בנו. ולא רק רגשות של איך אני מרגישה היום. אלא קשת של רגשות איך אני מרגישה כלפי משהו. רגש או תחושה של משהו שקורה ואין לנו יכולת לדייק אותו במילים. רגש או תחושה אינטואטיבית.

 

רגש הוא אחד האלמנטים המרכזיים שעומדים בבסיס היכולת שלנו לברוא מציאות. ליצור. להגשיים. לממש. 

 

אנחנו יוצרים באמצעות רגש. אנחנו קודם מרגישים את מה שאנחנו רוצים, חווים אותו בתחושה. רואים בעיני דמיונו את מה שאנחנו רוצים, זה יוצר רגש בתוכינו. ככל שהרגש יותר מרומם, מלהיב משמח, כך המציאות שתתממש תהיה מהירה יותר. כי מבחינת המוח הוא חווה מציאות שעכשיו צריך לממש אותה. וההזדמנויות יגיעו אליכם.

לעומת זאת, אם הרגש שיתעורר בכם הוא מעציב, מכעיס, מדכא, מכווץ. כך אתם תמנעו מלצאת ולממש את מה שראיתם בעיני דמיונכם.

 

רגש הוא כמו סמן

אם הרגש מרומם ונעים לנו, מרחיב סימן שאנחנו בהלימה מוחלטת עם הרצון שלנו והאמונות הפנימיות שלנו. אם כך נותר למוח לחפש לכם את ההזדמנויות שתואמות את התדר שיצרתם, את הדמיון שלכם.

 

אם נוצר מצב שונה. שבו אתם רוציים משהו, אבל מרגישים מכווצים, גם אם זה כיווץ שבקושי מורגש. והוא מעלה סט של תחושות לא נעימות אבל גם לא ממש ברורות. סימן שיש לכם משהו לא פתור ולא הרמוני בין הרצון לבין מה שאתם באמת מאמינים בתוככם. כלומר יש בכם התנגדות לקבל את מה שביקשתם. ולכן זה לא יקרה. כמה שלא תרצו את זה, כמה שלא תדמיינו, כמה שלא תשננו מנטרות כאלה ואחרות המוח הוא רק המבצע. ואם נמשיל אותו למחשב. יש בו כרגע התנגשות בין שתי תוכנות מה שיגרום לו לסגירה של המחשב או שיתוק. כי הוא לא יודע לאיזה תוכנה להקשיב.

 

נחזור לשאלה, איך זה מרגיש להיות מליונרית, או עשירה. או איך זה מרגיש להיות מצליחה.

מצליחה לדמיין את זה. מצליחה להרגיש את זה.

אף אחד לא מלמד אותנו איך זה אמור להרגיש.

אני באופן אישי, לא ממש מכירה אנשים שהם מליונרים

וגם את אלה המצליחים, אחרי שהכרתי באופן אישי, לא יכולה להגיד שהבנתי מה הם באמת מרגישים לגבי הצלחה. או איזה רגש היא העלתה בהם כשהם יצרו אותה.

 

אם אני מצליחה להרגיש איך זה יהיה כשיהיה לי את כל הכסף שבעולם, וזה גורם לי לשמחה, להתלהבות לאושר, להתרגשות. סימן שאני בדרך הנכונה.

אבל אם זה גורם לי לעצב, כיווץ, או תחושה לא מובנת של איכסה. משהו פה לא נכון. משהו פה לא נמצא בהרמוניה עם מה שאני רוצה שיקרה.

 

אני עשיתי את הניסוי הזה על עצמי.

שאלתי איך אני ארגיש כשארוויח את סכום הכסף שאני רוצה

עצמי עיניים וחיכיתי לראות דימוי מסוים שיעורר בי רגש.

היתה בי ציפיה לראות את עצמי בתור אישה מצליחה כמו שחשבתי שהיא אמורה להיות. שזה אישה חמורת סבר, לבושה בחליפה, קצת מרוחקת וקצת לא נגישה. שאנשים חוששים ממנה והיא קצת ביצ'ית.

ולמה היה לי הדמוי הזה בראש. כי זה מה שאני מכירה על אנשים מצליחים. ככה הם מצטיירים לי. זה מה שראיתי בטלויזיה, בסדרות. זה מה שאני זוכרת מילדותי מסדרות כמו דאלס ושושלת. ולא רק שחשבתי שככה אישה מצליחה להראות, היה לי גם עולם דימויים עשיר על זה שעשירים הם רק עסוקים בתככים ומזימות ושאין בהם שום דבר טוב או נעים.

גם אנשים מצליחים כמו סטיב גו'בס או אילון מאסק שעשו מהפכה אמיתית בעולם, לא הצטיירו לי כאנשים נעימים יותר.

בטח לא אחרי שקראתי את הביוגרפיה של סטב גו'בס שהצטייר שם כאדם לא נעים בלשון המעטה שהרשה לעצמו לרדות באחרים ולהתנהג כמו נבל אמיתי. או סיפורים על אילון מאסק והתקפי הזעם שלו על העובדים.

בקיצור, ציפיתי לראות משהו מזה בתמונה המנטלית שלי.

כי זה היה עולם הדימויים שלי עד כה. זה מה שהאמנתי שככה זה צריך להיות. וציפיתי לרגש שיתלווה לתמונה המנטלית הזאת. וקיוותי , שלמרות ההתנגדות שאני חשה כלפי הדמויות האלה שדמיינתי עליהן איך הצלחה אמורה להיות, שארגיש תחושות מרוממות, שיאפשרו לי להוביל את עצמי לכיוון הזה.

 

אבל הסכמתי להרפות לרגע מכל עולם הדימויים שלי, ולתת לאני הגבוה שלי להוביל את הדרך. לתת ללב לדבר. להתחבר לשניהם ולשאול איך אני אמורה להרגיש כשארוויח את סכומי הכסף שאני רוצה.

ואז התגלה לי דימוי שונה לחלוטין

שנסך בי תחושה של רוגע, של חופש, של עצמאות

דימוי שלי יושבת בחוף הים או עושה מדיטציה

שאני שלווה, שאני שמחה, עם חיוך רחב

כאילו יש לי זמן לכל דבר בעולם

יכולה לקחת הכל באיזי

וזה דימוי הפוךךך שנות אור מהדמות הסמכותית ומעוררת התנגדות שהיתה לי בדמיון כל השנים האלה.

 

 

אותה התנגדות שנוצרה אצלי, היא זאת שמנעה ממני במשך שנים רבות להגיע לאן שרציתי. כי לא באמת היה לי חשק להפוך לאותה דמות ביצ'ית שדמיינתי שהיא אמורה להיות. המוח שלי פירש את זה כבאג בתוכנה, התנגשות שאין לו יכולת להתקדם איתה הלאה ולכן נתקעתי שוב ושוב באותו הקיר.

ולא משנה כמה סרטוני מוטיבציה ראיתי, לא משנה כמה פעמים שמעתי את אופרה וינפרי מדברת על הצלחה, או משננת לעצמי מנטרות מול המראה. לא משנה כמה פתקים רשמתי לעצמי מה היעד שאני רוצה, ולא משנה כמה דחפתי חזק בעשייה.

כל עוד לא ידעתי איך אני באמת אמורה להרגיש כשאגיע לנקודה שהצבתי לעצמי מבחינה כלכלית, כל עוד לא התחברתי רגשית לאותה נקודה. אין סיכוי שבעולם שהייתי יכולה לצאת לדרך ולהגיע אליה. עד אז זה היה פשוט להסתובב סביב עצמי סביב אותה נקודה.

 

עשו תרגיל עם עצמכם

תשאלו איך זה מרגיש להרוויח את סכום הכסף שאתם ממש רוצים אבל מתקשים להגיע אליו.

תשאלו איך זה מרגיש להיות מצליח או מצליחה. תנו לרגש להוביל אתכם שהוא זה שיצור סט של דמיויים חדשים בראש.

ואחר כך בכל פעם שתשמעו מנטרה או סרטון מוטיצביה תוכלו לשייך את זה לתחושה הנעימה שהיתה לכם, להתחבר ליכולת לראות בעיני רוחכם את מה שאתם רוצים שמתחברת בצורה הרמונית לאיך שאתם מרגישים כלפי זה.

Rebecca Yaacov

יועצת לאסטרטגיה דיגיטלית, עוזרת לעסקים להגדיל מכירות מהדיגיטל על ידי יצירת מסע לקוח מהנה ואפקטיבי שיעניק לו חווית רכישה מהירה וקלה, מייסדת בית הספר ללימודי דיגיטל 1:1 - שיעורים פרטיים בשיווק דיגיטלי, מדיה חברתית, בינה מלאכותית ואיקומרס.

כתיבת תגובה