שיווק אורגני ואיך הוא תורם לעסק שלכם

You are currently viewing שיווק אורגני ואיך הוא תורם לעסק שלכם

שיווק אורגני, פירושו, גולשים שמגיעים אליכם בצורה טבעית מהרשת. הוא מגדיל את הנוכחות העסקית בדיגיטל, מסייע בבניית המותג ומאפשר ליצור קשר אישי יותר עם הגולשים, מה שתורם בסופו של דבר לחיבור רגשי והפיכת הגולש ללקוח.  

יתרונותיו של השיווק האורגני

חסכוני בכסף

אם בחרתם לייצר לבד את התכנים שלכם (ולא להעסיק מישהו בתשלום), שיווק אורגני הוא הדרך הטובה ביותר לשווק ברשת. הוא לא עולה כסף, אך כן דורש זמן השקעה. לעסקים בתחילת דרכם זוהי אופציה מצוינת להתחיל לבנות את הנוכחות הדיגיטלית ולייצר קהל עוקבים איכותי שהולך וגדל עם הזמן.

בונה את העסק לטווח ארוך

תכנים שעולים לרשת נשארים שם לתמיד. גם אם העלתם סרטון ליוטיוב לפני שש שנים, הוא עדיין יהיה שם ויוטיוב יציג אותו לגולשים, בהנחה שהוא יהיה רלוונטי עבורם.

מאמרים שהעלתם לאתר שלכם יאונדקסו לאורך שנים, וכל עוד המאמר נראה לגוגל בעל תוכן איכותי ורלוונטי הוא יציג אותו. ובכלל ככל שהעסק ותיק יותר ברשת, כך הוא מתקדם כלפי מעלה (כמובן בהנחה שהתכנים בו איכותיים).

מגוון

מאפשר מגוון תכנים, מגוון פלטפורמות ומגוון גולשים שמגיעים כל אחד ממקום אחר. כך למשל אפשר לבנות תמהיל של תכנים בפורמטים שונים. או אפילו לקחת את אותו נושא ולהציג אותו בכל פעם בזוית שונה במדיה אחרת.

כמו לכתוב מאמר בבלוג, אחר כך להציג אותו בצורה קצת אחרת ביוטיוב, לשנות את הזוית ולהציג ב IGTV ולקנח בפוסט בפייסבוק. גם הקהל שיגיע יהיה מגוון ולא כזה שהגיע ממדיה אחת בלבד.

ממצב אתכם כאוטוריטה בתחום

ככל שתייצרו יותר תכנים, כך תרדו לעומקים ורבדים נוספים בתחום העיסוק שלכם. עובדה זאת לבדה יכולה להפוך אותכם למומחים בתחום.  

ככל שהתכנים שלכם יהיו יותר מעמיקים כך תתפסו כאוטריטה במקצוע שלכם. וידוע שכולם אוהבים ללכת למומחה הכי טוב בתחום.  

ייחודיות

זה המקום להדגיש את הייחודיות העסקית שלכם, לתת ערך שקשור לאמונות שלכם. לסיבה שהעסק הוקם, או איך אתם עוזרים לסביבה ולקהילה. לבנות קהל עוקבים שמאמין באותם ערכים כמוכם, והולך אחריכם בגלל הייחודיות והשוני.

אמינות

כשגולש מוצא אתכם דרך אחת המדיות, הוא מרגיש יותר בטוח להמשיך איתכם הלאה בתהליך מאשר כשהוא נחשף למודעה.

רק לשם השוואה, מודעות גוגל הממוקמות בראש העמוד מקבלות בממוצע 2% הקלקות, לעומת התוצאות האורגניות שמופיעות בדף הראשון של גוגל שמקבלות פי 20 יותר הקלקות.

משום שהתוצאות הללו נחשבות לאמינות יותר בעיני הגולש מה שעשוי להגדיל את הסיכוי שיהפוך גם ללקוח בסופו של תהליך.

קשר אישי

כשאתם משווקים במדיות החברתיות, האינטראקציה עם הגולש היא הכלי החזק ביותר שלכם.

להגיב, לדבר, ללמוד על הצרכים שלהם, ליצור נוכחות וחיבור. תהליך זה מגדיל את הכוח שלכם במדיות השונות בצורה אורגנית, וגם מגביר נאמנות מצד הגולשים שמבינים שמישהו מתעניין בהם באמת.

חיבור רגשי

כשגולש נחשף לתכנים שלכם, בהנחה שהם ממש מדברים אליו ועוזרים לו, נוצר חיבור רגשי בין הגולש אליכם. אתם נתתם לו משהו, ועכשיו הוא מרגיש חייב לתת לכם בתמורה.

בין אם זה לייק, תגובה, לחיצה על לינק או להמליץ לחברים אחרים. גולשים שהצלחתם לגעת בהם רגשית, יהיו יותר פתוחים להפוך להיות הלקוחות שלכם בסופו של דבר.

חסרונות של שיווק אורגני

איטי

לוקח זמן לבנות את התהליך בצורה נכונה, ועוד יותר לוקח זמן עד שהתכנים מתאנדקסים וגולשים מתחילים למצוא את התכנים שלכם.

גם הבניה שלהם היא איטית יותר משום שיש כמות מסוימת של תכנים שאתם יכולים לייצר ביום. לא מתאים לעסקים שמחפשים זבנג וגמרנו.

קשה למדידה

קשה למדוד את האפקט של התכנים האורגניים. לוקח לגולש בממוצע, להחשף שבע פעמים לתכנים שלנו, כדי להתחיל לשים לב אלינו.

בנוסף, לא תמיד אפשרי לעקוב בצורה מדויקת מאיפה הגולש הגיע אלינו. בעיקר היום כשיש ריבוי מכשירים ומדיות, מתחילים תהליך בפלאפון ומסיימים בלפטופ קשה לדעת בוודאות היכן התחיל התהליך ובאיזה מדיה.

שינויים במנועי החיפוש

גוגל משנה את האלוגריתם שלו בפעם בתקופה. לעיתים הוא מודיע על השינוי ולעיתים לא.

לפני מספר שנים הוא שחרר שני עדכונים שהיו קטלניים לאתרי תוכן גדולים מאוד, ומצד שני שיפרו את מצבם של אתרים אחרים.

לא תמיד אפשר לדעת על איזה צד גוגל יקומו, ולכן המירוץ אחר המיקום בעמוד הראשון יכול להיות מתיש ולפעמים חסר תועלת.

צורך זמן

יצירת תכנים ומענה לגולשים במדיות השונות, צורכת זמן. ולעיתים זה המשאב שהכי חסר לנו ביום יום.

כדי להיות אטרקטיביים במדיות השונות צריך להשקיע בכל יום מספר שעות כדי להעלות תכנים חדשים, מעניינים ומרתקים עבור הגולש. המחשבה, היצירה והתהליך אורכים אף הם זמן רב.

בסיכומו של עניין, שיווק אורגני יעיל וחסכוני יותר מבחינה כלכלית, מאפשר לעסק להבנות לטווח ארוך. הוא מגדיל את הנוכחות העסקית שלכם בדיגיטל, מסייע בבניית המותג ומאפשר ליצור קשר אישי יותר עם הגולשים מה שתורם בסופו של דבר לחיבור רגשי והפיכת הגולש ללקוח.

מגולש ללקוח משלם – קבלו את הצ'קליסט שילמד אתכם איך להגיע ללקוח האידיאלי ברשת ולהפוך אותו ללקוח משלם >> לחצו כאן להורדת הצ'קליסט

 

Rebecca Yaacov

יועצת לאסטרטגיה דיגיטלית, עוזרת לעסקים להגדיל מכירות מהדיגיטל על ידי יצירת מסע לקוח מהנה ואפקטיבי שיעניק לו חווית רכישה מהירה וקלה, מייסדת בית הספר ללימודי דיגיטל 1:1 - שיעורים פרטיים בשיווק דיגיטלי, מדיה חברתית, בינה מלאכותית ואיקומרס.

כתיבת תגובה