fbpx

Just Be YOU

להתחבר למנהיגה שבתוכך
מרץ 2021 גליון מספר 4

לכבוד יום האישה הקרב ובא, הגליון הפעם יעסוק במנהיגות נשית.

אנחנו נוטים לחשוב שמנהיגים הם אנשים שה"מלכנו" עלינו. נתנו להם סוג של לגיטימציה חוקית להוביל אותנו. אבל מנהיגות אמיתית לא זקוקה להכתרה, או לגיטימציה חוקית. היא באה מבפנים, והיא קיימת בכל אחת ואחת מאיתנו.

בגליון הזה נדבר על מנהיגות אישית, עסקית וחברתית.

או במילים אחרות, איך לשחרר את המנהיגה שבתוכך.

יום האישה שמח וקריאה מהנה,

שלך

רבקה

מפריד

להיות מנהיגה

לפי ההגדרה המילונית, מנהיגות היא היכולת של אדם להוביל אנשים אחרים על עבר מטרה משותפת במינימום סמכות. פעולה זאת מתקשרת בצורה ישירה להשפעה וליצירת שינוי.

בעיני, כל אישה, אמא, ובעלת עסק היא מנהיגה.

כאמא את כל היום עסוקה בלהוביל את המשפחה שלך לעבר היעדים והמטרות שלכם תוך שמירה על הערכים והאמונות שבהם אתם דוגלים.

להוביל את הילדים לעבר עתיד טוב יותר עבורם, לשכנע מה נכון ומה רצוי להעשות בהפעלת מינימום של סמכות ומקסימום של תקשורת מקרבת. את מפעילה את כל כישוריי ההובלה שלך כדי להשפיע וליצור שינוי בחייהם של הסובבים אותך.

כבעלת עסק, המטרה שלך היא להוביל את הלקוחות שלך לשינוי. להניע אותם לעבר המטרה שלהם, לעזור להם להשיג את מה שהם זקוקים לו ובכך את יוצרת מעגל של השפעה. כשההצלחה של הלקוחות שלך, מהדהדת הלאה לסביבה שלהם.

כאישה, אנחנו נלחמות בהרבה מאוד אמונות, סטיגמות, תקרות זכוכית ודפוסי התנהגות שהושרשו בחברה ומונעים מאיתנו לפרוץ קדימה, להוביל. אבל כל פריצת דרך, קטנה ככל שתהיה הופכת אותך למובילה, למנהיגה. למישהי שיצרה שינוי, השפיעה על הלך החשיבה, שינתה דפוס התנהגות או פרצה תקרת זכוכית.

לא כל פריצת דרך חייבת להגיע לכותרות. היא יכולה להיות במובן האישי, הפרטי, הנפשי, או המשפחתי. כשאת פורצת את דרכך קדימה, מובילה את חייך ומנהיגה את עתידך את יוצרת שביל חדש ונוח יותר עבור בנות המשפחה שיבואו אחרייך.

הבעיה היא שרובינו מחכות שמישהו יכתיר אותנו למנהיגות. התרגלנו שמישהו אחר צריך לתת לנו את האסמכתא שאנחנו מובילות. בין אם זה ללכת לקלפי ולהכתיר את המנהיגים הבאים שלנו, או לתת גושפנקא למישהו אחר שראוי לקבל את התואר בעינינו.

 אל תחכי שמישהו יגדיר אותך כמנהיגה. צאי, תנהיגי את חייך, את הלקוחות, את האנשים שנמצאים סביבך.

להיות מנהיגה
מפריד

איך להתחבר למנהיגה שבך

להוביל אנשים, או אפילו את חייך דורש אומץ ונחישות. אומץ לצאת מגבולות המוכר ולפרוץ גבולות. כמו גם נחישות להמשיך וללכת למרות המכשולים שבדרך.

אבל יותר מהכל, זה דורש קבלת החלטה והתחייבות. לקבל החלטה כאן ועכשיו שאת הולכת לממש את יעודך בעולם. והתחייבות לממש את ההחלטה שלך ולא משנה מה הנסיבות החיצוניות, או עד כמה הסביבה תומכת בך או לא.

חזון

איפה את רוצה להיות בעוד חמש שנים מהיום, עשר שנים. התחילי בהגדרת החזון שלך. הגדרת המציאות כפי שהיית רוצה לראות אותה. אין הצלחה או כשלון. יש רק להתחיל לצעוד בדרך לשם, או להמשיך לחכות שיום יבוא ויהיה לך אומץ לקפוץ קדימה.

אחריות

קחי אחריות מלאה על מה שקורה. נכון אי אפשר לשלוט על אירועים חיצוניים אובייקטיבים. אבל כן אפשר לשלוט על התגובה אליהם. זה בידיים שלך. אם לעשות לימונדה מהלימונים, או להיות בתחושת קורבנות שהעולם לא תומך בשאיפות שלך.

סלחנות

אם דברים לא הולכים כמו שאת רוצה, היי סלחנית כלפי עצמך בדיוק כמו שאת סלחנית כלפי אחרים.  נוקשות או ביקורת עצמית לא תזניק אותך קדימה, אלא תגרור לחץ, כעס, ויצר הרסנות עצמית.

הסיפור הפנימי

לכל אחת מאיתנו יש סיפור פנימי שמלווה את דרכינו. לעיתים הסיפור מטיב איתנו, אך ברוב המקרים הסיפור הפנימי גורם לנו לעצור, לפקפק בדרכינו ולתת לאחרים כוח להשפיע על הכיוון שאליו אנחנו צריכות לפנות.

הסיפור הפנימי יכול להיות מורכב מסך האמונות שגדלנו עליו, מאירועים שקרו לנו בחיים והשפיעו עלינו, או אפילו מסיפורים ששמענו מההורים או חברים קרובים שהשפיעו על חייהם. אם הסיפור הפנימי שלך לא תומך בחזון שלך, שני סיפור, החליפי נרטיב.

ייחודיות

חבקי את הייחודיות שלך. הפסיקי להסתיר אותה. הדגישי את החוזקות שלך ואת היתרונות של מי שאת. אל תנסי להשתלב בהמון הסואן, ואל תנסי להתחבב על אנשים על ידי זה שתהיה דומה להם. מצאי את הדברים שמאפיינים אותך, מייחדים את מי שאת ותני להם להוביל את הדרך שלך.

פחד

זה מפחיד ללכת בדרך אחרת מכל שאר האנשים. זה עוד יותר מפחיד ללכת בדרך שלך כי מה יקרה אם תכשלי. לצאת מגבולות המוכר דורש אומץ. ולכן התיידדי עם הפחד. אל תתני לו את הכוח להשבית אותך. תני לו מקום, הקשיבי לו כמו שמקשיבים לחבר טוב, אבל הקפידי לשים אותו בצד, לקפוץ מעליו ולהמשיך הלאה למרות החששות.

מפריד

להוביל ולנהיג, מהלכה למעשה

למנהיגים אמיתיים יש תכונות שנחשבות למעוררות השראה. ואני מאמינה שגם בך יש את אותן התכונות, את רק צריכה להתחבר אליהן בדרך שנכונה לך.

תשוקה – האומץ להגשים את החלום, להוביל אחרים בדרך שלך נובע מתשוקה. התשוקה ממגנטת אחרים לדרך שלך, ועוזרת לך לצלוח את המכשולים והאתגרים שצצים.

יעוד – הקשיבי ללב, לכי בעקבות היעוד שלך. הגשימי את עצמך. אנשים ללא יעוד מסתובבים חסרי כיוון ומחפשים מישהו אחר שינהיג אותם. הייה זאת שמנהיגה אחרים ומחברת אותם ליעוד הגבוה שלך.

מוטיבציה – הקיפי את עצמך באנשים, חפצים, מנטרות או כל דבר אחר שמעורר בך מוטיבציה. אך הקפידי גם לעבוד על הנעה עצמית שאינה תלויה בנסיבות החיצוניות.

התחשבות – הקפידי לשים לב לצד השני, כיצד הוא חש וכיצד הוא מושפע מהדרך והשינוי. כמי שעברה שינוי בעצמה, את יכולה להיות יותר קשובה לצרכים של הצד השני ולהבין מה עובר עליו.

אומץ – אל תפחדי ללכת בדרך שאיש לא צעד בה קודם לפנייך. דברים שנראים קשים ומורכבים לאחר, יכולים להיות פשוטים וקלים עבורך.

אותנטיות – היי את. אותנטיות היא החיבור שבין הלב, מוח ונפש. השיקוף החיצוני של אותנטיות היא לדבר, להתנהג ולחשוב בצורה אחידה שמשלבת את שלושתם.

למידה – למדי מכל מפגש, או שיחה. היי פתוחה רגשית ונפשית לקבל מידע חדש או ללמוד משהו חדש. לעולם אל תצאי מנקודת הנחה שאת יודעת הכל.

אמינות – תמיד עמדי מאחורי הבטחותייך או הצהרותייך. כבדי את ההבטחות שלך כדי שאנשים אחרים יכבדו אותך גם.

עידוד – עודדי אחרים להגיע להשגים, לצעוד בדרך שלהם. מנהיגים אמיתיים הם אלה שמעודדים אחרים למצות את חייהם עד תום.

מחויבות – היי מחויבת לדרך שלך, לאמונות, לערכים. להצלחה של אחרים. אנשים מעריכים מנהיגים מחויבים.

מפריד

קורסים ותוכניות ליווי

עסקים מעוררי השראה

קורס חוויתי שמטרתו להגדיר את הייחוד העסקי שלך, להתחבר ללמה שלך, ולדייק את המסר בצורה ברורה וסוחפת כדי שתוכלי למגנט את הלקוחות המדויקים עבורך. למידע נוסף

סדנה מגולש ללקוח משלם

סדנה דיגיטלית שתעזור לך לפצח את הרשת ותלמד אותך איך להביא לקוחות מהאונליין שגם חוזרים אלייך, שוב ושוב. למידע נוסף >>

בהירות עסקית תוכנית ליווי

תוכנית ליווי של 3 מפגשים שבה נעבוד על היכולת להסתכל פנימה כך שתוכלי לקבל בהירות מוחלטת, ולשחרר את מה שתקוע ובוער בך כבר תקופה ארוכה.  למידע נוסף >>

הגדלת פונט