fbpx

Just Be YOU

להתחבר למנהיגה שבתוכך
פברואר 2021 גליון מספר 3

התחילה שנה חדשה, שדחקה אותנו שוב לקצה גבול היכולת שלנו. הנפשית, המנטלית, הפיזית והכלכלית. בדיוק בגלל זה בחרתי להתמקד החודש בנושא תודעת הכסף. 

בניגוד לתודעת שפע, שהיא כללית, תודעת כסף מתמקד ביכולת שלנו להכיל, ליצור יש מאין, ולקבל כסף בסכומים הולכים וגדלים בהתאם לאמונות שלנו בנושא.

כעצמאיות, אין לנו את הפריוולגיה לשבת בנוחות ולחכות למשכורת של סוף החודש שתגיע. אנחנו צריכות תודעת כסף מפותחת מאוד , כדי להיות מסוגלת להרוויח בדיוק את הסכומים שאנחנו יודעות שמגיע לנו.

תודעת כסף היא סוג של שריר שאפשר וכדאי לאמן אותו כדי להגיע להשגים שאת רוצה ועל כך נדבר בגליון הזה.

בנימה אופטימית (קצת יותר)

מאחלת לנו חודש מלא בעשייה משמחת

שלך

רבקה

מפריד

אלכימיית הכסף

כסף הוא תוצר לוואי של הערך הכלכלי של מה שאנחנו יוצרים.

ערך כלכלי מבוסס על יכולת הרווחיות שלנו, בהשוואה לשימושיות ויחודיות. כשאנחנו יוצרים משהו שהוא שמיש על ידי אחרים, נדיר בהשוואה לאחרים, הערך הכלכלי עולה בהתאמה. ככל שנמקד אנרגיה ביצירת ערך כלכלי גבוה יותר, כך התוצר לוואי שלה יהיה מומר לכסף.

כדי להגיע לערך כלכלי גבוה, שתואם את הציפיות שלך, יש מספר תהליכים שכדאי לתת עליהם את הדעת:

שווי פנימי

הסכום שבו אנחנו מעריכות את עצמינו, זה הסכום שמשודר החוצה. כשאני מעריכה את עצמי ב 100 שח עבודה. זה מה שאני משדרת החוצה וזה מה שאני מקבלת חזרה. גם אם אני מפנטזת ורוצה להיות שווה 1000 או יותר. אני תמיד אשאר תקועה על 100 כי זה מה שהבפנים שלי מאמין שהוא מסוגל לו.

כדי לבצע את השינוי צריך להאמין, מבפנים, בכל מאודי שהעסק שלי שווה את הסכום הזה. זה נטבע בתוך הד.נ.א שלנו. שדה האנרגיה שלנו משדר החוצה את מה שאנחנו נותנים לו לשדר. הוא לא יודע לזייף.

זה כמו אלומת אור שנמצאת סביבנו. אם נשתמש בפנס קטן, אלומת האור תהיה קטנה וחלשה. אם נשתמש בפרוז'קטור אלומת האור תגדל ותהיה יותר גדולה. אם נשתמש במגדלור אלומת האור תהיה חזקה ועוצמתית. השאלה היא באיזה תאורה פנימית אנחנו משתמשות.

להרחיב גבולות

לחשוב בגדול, מחוץ לגבולות הגזרה הידועים ואלו שנראים אפשריים כרגע. ככל שתרחיבי את גבולות הגזרה שלך מחוץ לתחום המוכר, כך תוכלי להגיע לקהל יעד גדול יותר ומגוון.  את לא חייבת להתמקד רק בגבולות הגזרה של קהל נישתי מסוים, עיר, או אפילו מדינה. בזכות האינטרנט אפשר להגיע לכל פינה ביקום ולכל לקוח פוטנציאלי אפשרי.

חיבור בין המיינד, לב ותשוקה

הראש. הלב. הבטן. כשכל אחד מושך לכיוון אחר נוצרת חוסר זרימה. תקיעות וחוסר יכולת להמשיך. כשהכל משולב יפה ופועל בהרמוניה אפשר לעוף לגבהים חדשים.

המיינד מחפש להתרחב כל הזמן. מחפש גבולות חדשים, מקומות חדשים ואופציות להתרחבות. הלב מכוון את ההתרחבות לכיוון שהוא רוצה להגיע אליהם. אבל הבטן היא זאת שיוצרת את ההתלהבות והמרץ להגיע לאותם מקומות.

כשהלב מושך לכיוון מסוים, והמיינד מוצא לו את הכיוון. נכנסת לפעולה הבטן. אם הבטן מתלהבת יותר ממפחדת הקסם קורה. אם הפחד מכרסם ומשתיק כל חלקה טובה, הבטן מתכווצת וכלום לא יזוז.

לשנות את העולם עבורי. ולמגנט את אלו שרוצים לשנות את העולם שלהם עבורם

לפעול מתוך המניע האישי שלי. לשנות את עולמי. לשנות את העולם שאני רוצה לחיות בו. אם העולם הקיים לא משרת את המטרה שלי, ולא טוב לי במה שיש, התפקיד שלי לשנות אותו. לשנות את הקיים. לבנות משהו אחר. מסגרת אחרת, מבנה אחר, פתרון אחר, יצירה אחרת. ומתוך הבניה שלי יגיעו אותם אנשים, אותו קהל יעד שמתאימה לו היצירה שלי.

אנשים ברובם עצלנים, לא פועלים לשינוי. הם חיים בתוך עולם שהם לא אוהבים. אבל ברגע שמגיע מישהו שמגיש להם את השינוי הם פשוט הולכים אליו כי זה השינוי שהם חיפשו. זה השינוי שהם רצו. אבל הם לא יקנפו אצבע כדי לבצע את השינוי בעצמם.

רוחב לב מול צרות עין

יש בנו צרות עין טבועה. כלפי אנשים אחרים, כלפי הצלחות, כלפי דברים שיש להם ולנו אין. זה מייצר גם צרות עין כלפי עצמינו. קמצנות בלתי מוסברת לפנק את עצמינו, לא לתת לעצמינו, אלא לצפות מאחרים שיתנו לנו כדי לקבל אישור חיצוני שמגיע לנו.

אנחנו מרגישות צרות עין כלפי המטרות והיעדים שלנו, כי הרי לא נצליח גם ככה להגיע רחוק. צרות עין לגבי גובה המכירות שלנו, אנחנו מפחדות להציב יעדים גדולים.

צריך לפתוח את הצרות. טווח ראייה. להסתכל על הכל בנדיבות. ובחמלה. קודם כלפי עצמינו. הצרכים והרצונות שלנו, להפסיק להתקמצן על עצמינו. ובעיקר להפסיק לצפות שמישהו יתן לנו את מה שחסר. לתת לעצמינו את מה שאנחנו רוצות וצריכות. לא בקמצות ולא בצרות עין ולא לכעוס על עצמינו חלילה.

בעסק, אם אני לא מצליחה ומישהו אחר מצליח. זה כי הוא עשה את הדברים הנכונים כדי להצליח. הוא הרשה לעצמו להיות סיפור הצלחה. ואני מנעתי מעצמי את זה. אני סיפרתי לעצמי סיפורים שאני לא סיפור הצלחה כי… עם אלף סיבות שכולן נובעות מדבר אחד. צרות עין. התקמצנתי על עצמי. ואילו מישהו אחר כן הרשה לעצמו לעשות את זה, וזה מכעיס ומכאיב. וזאת הטעות.

אז קודם כל להרשות לעצמי ברוחב לב. אני רוצה להרוויח X  שח מהעסק שלי. ואני מרשה לעצמי להרוויח את זה. וכל מי שהצליח לעשות את זה לפני, כל הכבוד לו. פרגון עושה נעים לעור הפנים.

קלילות

באנגלית המילה קליל, או קלילות היא light כמו המילה אור. נע בקלות במהירות האור. לעומת חושך שהוא כבד וסמיך וקשה לתזוזה.

כשאנחנו קלילות במחשבות, בגוף, אנחנו זזות מהר. מזהות הזדמנויות ולוקחות אותן. אנחנו לא תקועות. לא מתעכבות על מה שלא זורם לנו. ממשיכות הלאה. לדבר הבא. בונות ויוצרות ללא התעכבות. זה יוצר אנרגיית אור סביבינו. אנרגיה שקשה לעצור.

כשאנחנו נתקעות זוהי אנרגיית חושך. אנחנו נלחמות במשהו, לא זזות. כמו להתקע בתוך אספלט שחור או בטון בלי יכולת ללכת. כשאנחנו בחושך דברים לא מתהווים ולא קורים.

מעוף

רעיונות עם מעוף הם הרעיונות שאנשים זקוקים להם. זה רעיון עם עומק. אלה הם רעיונות ששאובים מדברים קיימים ומחברים בין אלמנטים שונים, אסכולות שונות ויוצרים משהו חדש. יצירתי. שונה ואחר ממה שהיה קיים עד כה. כמו שסטיב גו'בס אמר…יצירתיות היא חיבור בין דברים.

רעיונות עם מעוף, אלה רעיונות שהם יותר חדשניים, זורמים, קלילים, מתאימים לקהל גדול של אנשים, הם מגיעים מרף גבוה יותר של מחשבה, של הסתכלות, של חזון. זו היכולת להמציא את מה שלא היה שם קודם.

הדדיות

חיבור בין אנשים שמרים את כולם למעלה. אין אחד שעולה ואחד שיורד. כולם עולים יחד. להתחבר לקבוצה של אנשים שמרימים אותך יחד. מייצרים תדר ואנרגיה שמתחלקת שווה בין כולם. כולם תורמים לכור ההיתוך של האנרגיה. כולם מייצרים את העוצמה שלה. ובהתאם לכוח הקבוצה כך תראה העוצמה.

רוב האנשים פועלים לבד, חושבים שאם ישמרו את הקלפים קרוב לחזה אז כך הם יצליחו יותר. אבל זאת הטעות. ככל שנחלק את הקלפים בצורה שווה כך האנרגיה תתרומם כלפי מעלה. כשהם מנסים לעשות לבד..זה יוצר אנרגיה חלשה שלא תופסת תאוצה.

כשנמצאים בתוך קבוצה יוצרים מוממנטום חזק יותר, ככל שהקבוצה חזקה יותר, כך אנרגיית המרכז תהיה חזקה ועוצמתית יותר ותקרין החוצה יותר.

לעמוד בעוצמה

היכולת להכיל את כמות הכסף שאת שואפת אליו, לעמוד בכל האתגרים והמבחנים לאורך הדרך, ולהיות מפוקסת באופן נחרץ ונחוש.

מפריד

אתגר הכסף – או איך להכפיל הכנסות בשנה הקרובה

בחלק הקודם דברנו על שווי פנימי. כיצד השווי הפנימי משפיע על היכולת שלך להכיל סכומי כסף שונים. בחלק הזה תוכלי להסתכל לעצמך בלבן של העין, ולהיות כנה לחלוטין לגבי היכולת שלך להרוויח סכומי כסף גדולים, ואיך תוכלי להגיע למטרות הפיננסיות שלך בעסק.

כמה כסף את מסוגלת להרוויח?

דוגמא: אם אני רוצה להרוויח מאה אלף בחודש. אבל מאמינה בתוך הלב פנימה, שאני מסוגלת להרוויח רק שמונת אלפים ₪. זה לא באמת משנה כמה אני אתאמץ להגיע לסכום שרשמתי לי….אני בחיים לא אגיע אליו. וסתם אשאר מתוסכלת בלי להבין בכלל למה.

אז המשימה הראשונה היא להבין כמה את מאמינה שאת יכולה להרוויח.

שבי עם עצמך בשקט, יד על הלב. תתבונני פנימה ותשאלתי את עצמך,

כמה כסף, אני מאמינה שאני יכולה להרוויח.

רשמי לעצמך את התשובה.

האם קיים פער בין הרצוי למצוי? האם התשובה הפתיעה אותך?

אם כן, הפער הזה נובע מכל מיני חסמים ואמונות מגבילות שיש לנו. ואת תופתעי איזה אמונות מוזרות יש לנו לגבי היכולת שלנו להגיע לסכומי כסף שנתפסים בעינינו כגדולים.

מה עושים?
כתבי לעצמך את הסכום שאת מאמינה שאת מסוגלת להגיע אליו. בצד השני של הדף רשמי את הסכום שבאמת היית רוצה להרוויח ושיהיה לפחות כפול ממה שהרווחת שנה שעברה.

באמצע תתחילי למלא בכתב יד למה את לא חושבת שתצליחי להגיע לסכום הזה. מה עוצר אותך. מה תוקע אותך באותה נקודה. למה את מאמינה שלא תצליחי להגיע למטרה שלך.
אין נכון או לא נכון. תני לדברים לעלות מתוך עצמך. תראי לאן זה יוביל.

מה עושים עם כל האמונות והחסמים האלו.
זה הזמן להתחיל לפוצץ כל אחד מהם כמו שמפוצצים בלון.

עברי אמונה אמונה, ושאלי שתי שאלות.
האם זאת האמת?
באיזה אמונה אני יכולה להחליף אותה?

הכיני טבלה של האמונה המגבילה. ומולה האמונה החדשה שלך.

בכל פעם שתרגישי שאתם נתקעת במקום, שלפי את הטבלה ושאלי את עצמך האם המיינד שלך אוטמטית הגיב לפי האמונה הישנה. אם כן, מיד תחליפי באמונה החדשה.

חזרי לחלק הראשון בתרגיל ושאלי שוב, כמה כסף אני מאמינה שאני יכולה להרוויח. אם התקרבת לסכום הרצוי, מעולה, את בדרך הנכונה.
אם הפער עדיין רחוק. חזרי על התרגיל עד שתגיעי למחסום האין כניסה שלך. זאת הנקודה שבה תצטרכי להפעיל קצת אנרגיה כדי לשחרר.

מפריד

לפזר סיכונים – שיעור מהחיים

את המסע שלי בעולם תודעת הכסף, התחלתי בעקבות תחושת תקיעות שהגעתי אליה בעסק הראשון שהיה לי. לא משנה לאן פניתי ומה עשיתי לא הצלחתי לגדול ולהתרחב מעבר לתקרה מסוימת בלתי נראית.

אחד המנטורים שלמדתי אצלו, אמר שאנחנו מרוויחים כמה שאנחנו מסוגלים להכיל. ואם אנחנו רוצים יותר,אנחנו צריכים להגדיל את התודעה שלנו. עם המשפט הזה בראש יצאתי למסע של קרוב לעשור שבו למדתי כיצד להתחבר לתודעת הכסף ולהרחיב את התודעה שלי כך שתוכל להכיל  עוד.

אני משתפת במסע שעברתי בפודקאסט חושבות בגדול בפרק תודעת הכסף ואפשר להאזין לו פה>>

בגדול, רובינו מסתכלים על העסק שלנו, או העבודה כאמצעי מוביל להכנסות. אבל מה אם יש דרך אחרת להסתכל על זה. העסק שלנו הוא רק ערוץ אחד מיני רבים שניתן להשתמש בו כדי לייצר הכנסה ושקט כלכלי.

ערוצי השפע הם רבים. השקעות בשוק ההון, השקעות בנדל"ן, חסכונות, נכסים דיגטליים, וכו'. למדתי להתחיל לפזר את הסיכונים, כלומר, להסתכל על העסק שלי כערוץ אחד שאמור להניב לי הכנסה, ביחד עם כל שאר הערוצים. ואם חלילה וחס ערוץ אחד יתייבש, יהיה לי את הריפוד הפיננסי של שאר הערוצים שבניתי.

מודה, זה לא תהליך פשוט, והלמידה היא אינסופית. אבל ברגע שמתחילים לייצר מקורות הכנסה נוספים, ההתרחבות התודעתית היא בלתי נמנעת ואז השפע זורם בקלות רבה יותר.

מפריד

קורסים ותוכניות ליווי

עסקים מעוררי השראה

קורס חוויתי שמטרתו להגדיר את הייחוד העסקי שלך, להתחבר ללמה שלך, ולדייק את המסר בצורה ברורה וסוחפת כדי שתוכלי למגנט את הלקוחות המדויקים עבורך. למידע נוסף

סדנה מגולש ללקוח משלם

סדנה דיגיטלית שתעזור לך לפצח את הרשת ותלמד אותך איך להביא לקוחות מהאונליין שגם חוזרים אלייך, שוב ושוב. למידע נוסף >>

בהירות עסקית תוכנית ליווי

תוכנית ליווי של 5 מפגשים שבה נעבוד על היכולת להסתכל פנימה כך שתוכלי לקבל בהירות מוחלטת, ולשחרר את מה שתקוע ובוער בך כבר תקופה ארוכה.  למידע נוסף >>

הגדלת פונט