fbpx

Just Be YOU

להתחבר למנהיגה שבתוכך
ינואר 2021 גליון מספר 2

וואו…תיכף שנה חדשה. מי היה מאמין על כל מה שעברנו בשנה האחרונה. לפעמים היה נדמה שהיא בכלל לא הולכת להסתיים.

הרבה דברים שהכרנו השתנו, והמציאות טפחה על פנינו בצורה הכי עוצמתית שרק אפשר.

העולם השתנה. ולנו נשאר רק לקבל את העובדה ולהתאים את עצמינו לחדש.

הגליון החודש יעסוק בהתחדשות. ביכולת שלנו לקבל שינויים, גדולים כקטנים ולגדול מתוכם.

ועוד מילה אחת קטנה לפני סיום…תודה! תודה על כל המילים החמות והמיילים ששלחתן לי על הגליון הקודם, וסיפרתן כמה שהוא ריגש אתכן. עשיתן אותי מאושרת.

אז לחיי שנת 2021 מי יתן ותהיי נטולת קורונה.

שלכן

רבקה

מגזין תמונה ראשית ינואר 21
מפריד

עולם חסר גבולות

נולדנו לתוך עולם ידוע מראש. הכל ברור הכל מובנה. וכל מה שלימדו אותנו, זה איך להשתלב בתוך הקיים. איך לדבר, איך לחשוב. מה מותר ומה אסור.

לימדו אותנו שיש גבולות ברורים ומוגדרים בכל מה שאנחנו עושים. וכדי לחיות באיזון והרמוניה עדיף שנשאר בתוך הגבולות, שמישהו אחר הגדיר עבורינו, שהם אלו שאפשריים.

השנה שחלפה, הפילה את אותם גבולות. פשוט מחקה אותם.

נוצר עולם חדש. חסר גבולות.

העולם הזה מערער ומפחיד. כי זה קצת כמו ללכת בתוך האינסוף.

אבל אם נסתכל על זה רגע בשקט, נבין שקיבלנו כאן הזדמנות בלתי חוזרת.

הזדמנות להגדיר מחדש את הגבולות, את הכללים. לבנות משהו חדש שלא היה שם קודם.

זאת ההזדמנות שלך, להמציא את עצמך ואת עולמך מחדש כך שיתאים למי ומה שאת. ולא לגבולות שהוגדרו על ידי אנשים אחרים.

כשהבנתי את גודל ההזדמנות שנוצרה, שאלתי את עצמי שתי שאלות.

האחת, באיזה עולם הייתי רוצה לחיות. מה הייתי רוצה שיהיה בו.

השנייה, מה אני צריכה לעשות כדי שזה יקרה.

לשאלה הראשונה קיבלתי תשובה, ושיתפתי אותה איתכן כשהחלטתי להקים את המגזין הזה. ראיתי את החזון של הקמת קהילה נשית עסקית בינלאומית, מובילה ומשפיעה.

השאלה השנייה דרשה ממני קצת יותר אומץ להקשיב לתשובה. כי אותם גבולות בלתי נראים שגדלתי לתוכם חקוקים בי, בתודעה, בחשיבה ובמעשים.

אני יכולה לרצות לשנות את העולם, אבל אם התודעה שלי לא מאפשרת לי חופש מחשבתי, וחוזרת לאזור הנוחות שלה שוב ושוב לא אצליח לעולם לבצע את השינוי.

לאט לאט, התקלפו השכבות. וגיליתי חסמים הזויים ששכנו אי שם בתוך התת מודע שלי. החל מחסמים בנושא מנהיגות, וכלה ביכולת להשתכר כמה שאני באמת רוצה.

כל מחסום שצף ועלה, עזר לי להבין את הגבולות שחייתי בהם, ואיך להזיז אותם כדי לבנות את העולם שאני באמת רוצה לחיות בו.

ואני מזמינה גם אותך, לבנות לעצמך את העולם שאת רוצה לחיות בו. עבורך ועבור משפחתך. זה לא חייב להיות משהו גדול, זו יכולה להיות פיסת האלוהים הקטנה שלך.

אחרי שתגדירי בדיוק איך תרצי שהכל יראה. קחי אויר, ותבדקי מה זה דורש ממך. מבטיחה לך שזה יהיה גילוי מדהים.

מפריד

הגרסה המתקדמת של עצמך

אנחנו גדלות ומשתנות בכל יום. האישה שהיית אתמול, היא לא אותה אישה שתהיי מחר.

אנחנו מקבלות תובנות חדשות, לומדות דברים חדשים, ומתנסות בחוויות שונות בכל רגע נתון.

רוב ההתפתחות שלנו נובעת מתוך אירועים שלכאורה מתקיימים "במקרה".

אנחנו פתאום נתקלות במידע או חוויה שנראית כאילו במקרה נתקלנו בה והיא בדיוק התאימה לנו. אבל בטח כבר שמעת את המשפט אין כזה דבר במקרה ותמיד יש סיבה לדברים שקורים.

אם נתקלת במשהו שעוזר לך לגדול ולהתחדש סימן שחיפשת את זה, גם אם זה רק בתת מודע שלך.

כדי לקחת את המושכות לידיים, ולהפוך את התהליך למודע. כדי שתוכלי להרגיש שאת מתקדמת ומתפתחת בחייך, נסי להציב לעצמך מטרת גדילה.

הגדירי דבר אחד שתרצי ללמוד, לשנות או לשפר בחייך בשנה הקרובה. כך כשהמידע יגיע אלייך, את תהיי במודעות ברורה שזה התהליך שביקשת לעבור.

לפני כמה שנים ישבתי בפגישה שהייתה טעונה בלשון המעטה, כולם ניסו להשמיע את קולם עד לכדי צעקות. וגם אני קפצתי כמו תרנגולת וניסיתי להשמיע את עצמי.

בפגישה ישב איש צבא ותיק. והוא שתק. לא אמר מילה.

כשכולם סיימו לצעוק, הוא התחיל לדבר. בשקט. בשלווה.

והמילים שלו נשמעו יותר עוצמתיות מכל הצעקות שהיו בחדר.

באותו רגע אמרתי לעצמי, כזה אני רוצה. אני רוצה ללמוד לדבר בעוצמה שקטה. בלי להפעיל את כל האמוציות הקשורות מסביב. ככה ברוגע.

ובכל הזדמנות שנקרתה לדרכי, התחלתי להתאמן בצורה מודעת על התהליך של דיבור עוצמתי אך שליו. לא משנה מה הסיטואציה.

וכך זה הפך מאירוע אקראי לתהליך מודע.

בכל פעם שאת מציבה לעצמך מטרה, שמשדרגת או עוזרת לך להיות הגרסה היותר טובה של עצמך את מתקדמת לכיוון שנכון לך. למי שאת באמת רוצה להיות.

אז מה במה בא לך להתחדש בשנה הקרובה?

מפריד

להתחבר לייעוד

בגליון הפעם בחרתי להביא את סיפורה של חברה יקרה שלי, שעברה תהליך מופלא בחסות הקורונה. והנה סיפורה…

שמי מיכל משרקי, ולעסק שלי קוראים ״מיכל של זכרונות״.

העסק נולד כמו כל הדברים הטובים בחיים שלי, בטעות מתוכננת.

המחשבה להיות עצמאית תמיד הייתה שם, לאורך השנים היו תחומים רבים שעניינו אותי אבל החשש והפחד מהאפשרות להיות עצמאית היה גדול מידי. 

תמיד הייתי אדם שלוקח את התחביבים שלו ברצינות, כך שכשנחשפתי והתמכרתי לעולם הסקראפ לפני כשנתיים, גם המחשבה לעסוק בתחום הזה עברה בראשי – אך נשללה בדיוק כמו כל המחשבות האחרות לעצמאות.

במרץ האחרון, בעקבות הקורונה, הוצאתי לחל"ת ממקום בו עבדתי חודש. כל חיי הייתי שכירה, מכורה לעבודה, הסטירה שחטפתי הייתה מצלצלת. לא הבנתי למה פתאום נידונתי להיות עקרת בית שרודפת אחרי שיעורי בית וארוחות.

השהות בבית הביאה אותי לראות דברים שלא יכולתי לראות קודם וגם אם ראיתי – היו מעורפלים. הקשיים שהבן שלי חווה בכיתה א', הפכו למוחשיים יותר. הרגע שבו הבנתי שאני לא יכולה לעזוב את הבית היה כשבן השנה וחצי שלי ובן השש שלי חוו במקביל התפרצות זעם לא נשלטת. 

באותו הרגע הרגשתי שמחליפים לי את המשקפיים ופתאום אני רואה ברור. בדיעבד התברר כי לבן שלי קשיים שלא אפשרו לו לבטא את עצמו כראוי לגילו – וזה היה הרגע שבו הבנתי שאני את הבית לא יכולה לעזוב. התחלתי תהליך אצל מאמנת מקצועית כדי להבין איך אני מוצאת איזון בין הבית לעבודה.

במהלך האימון, היא הציעה אפשרות להיות עצמאית, אמרתי לה ש"אי אפשר להתפרנס מאומנות", כמו הרבה אמונות מגבילות שהשתרשו בי עם השנים. חודשיים אח"כ, בספונטניות פרסמתי פוסט בו חשפתי לראשונה את העבודות שלי ובעקבותיו החלו לפנות אליי, שבוע אחרי פתחתי עוסק פטור. חודשיים אח"כ, על אף הצעות העבודה, החלטתי להתפטר ולפתח את העסק שלי במשרה מלאה.

כיום, חצי שנה אחרי, אני יוצרת בעיקר אלבומים, קופסאות מיוחדות ומתנות מותאמות אישית לכל אירוע. כל העבודות שלי נעשות בעבודת יד מלאה ובנייה מאפס. אני מתאימה את העבודות שלי לאדם שמולי, מוסיפה להן ייחודיות ומנסה לשקף את הלקוח בצורה הכי טובה שיש.

בכל אחת מהיצירות שלי אני מוסרת גם חלק ממני. אין לי עיצובים סטנדרטיים או תבניות מוגדרות מראש, אני מעצבת מאוד נקי והיצירה היא מתוך המחשבה על האדם שנמצא מולי ובתמונות. האלבומים שלי הם חוויה. כרטיסיות הנסרקות לאינטרנט ומשולבות באלבום, ציטוטים מספרי ילדות או סרטונים שמשולבים בתוך האלבום – הכל כדי להביא את האדם לידי ביטוי בדרכים נוספות.

גיליתי את האני האמיתי – את הייעוד שלי. ברגע שנשרו ממנו כל האמונות המגבילות שמנעו ממני לעשות את מה שהנפש באמת רצתה, הרגשתי שאני עפה לשמיים. לא עובר יום מאז שאני לא מקבלת מסרים מהיקום שאני בכיוון הנכון וכל הפחדים פשוט עפו ממני. כמובן שיש אתגרים, אבל אני יודעת היום שאין דבר שאני לא מסוגלת להתמודד איתו, הניסיון שצברתי עם השנים מאפשר לי בפעם הראשונה בחיי לעשות למען עצמי ומשפחתי קודם כל ולפני הכל.

העסק שלי היום קטן, אך התכניות בשבילו גדולות ומרובות. לאחרונה פתחתי חנות אונליין ובטווח של ה-5 שנים הקרובות אפתח סטודיו בוטיק לעיצוב אלבומים ומתנות מותאמות אישית, אעסיק יוצרות מהתחום ומתוך מטרה לקדם נשים ואף אכשיר יוצרות מאוכלוסיות מוחלשות שיוכלו להביא את עצמן לידי ביטוי.  

מיכל של זכרונות 

מפריד

קורסים ותוכניות ליווי

עסקים מעוררי השראה

קורס חוויתי שמטרתו להגדיר את הייחוד העסקי שלך, להתחבר ללמה שלך, ולדייק את המסר בצורה ברורה וסוחפת כדי שתוכלי למגנט את הלקוחות המדויקים עבורך. למידע נוסף

סדנה מגולש ללקוח משלם

סדנה דיגיטלית שתעזור לך לפצח את הרשת ותלמד אותך איך להביא לקוחות מהאונליין שגם חוזרים אלייך, שוב ושוב. למידע נוסף >>

בהירות עסקית תוכנית ליווי

תוכנית ליווי של 3 מפגשים שבה נעבוד על היכולת להסתכל פנימה כך שתוכלי לקבל בהירות מוחלטת, ולשחרר את מה שתקוע ובוער בך כבר תקופה ארוכה.  למידע נוסף >>

הגדלת פונט