איך להגדיל מכירות אונליין באמצעות חינמים ומתנות

You are currently viewing איך להגדיל מכירות אונליין באמצעות חינמים ומתנות

נתינת מתנות ומוצרים חינמיים, עשויה להגדיל מכירות אונליין, לגרום ללקוחות לחזור אליכם שוב ושוב ולהמליץ לחבריהם בשמחה על המוצר או השירות שלכם.

תן, ואחר כך קבל. כך אומר המשפט הידוע. ולא בכדי.

מכירים את זה שכשמישהו עושה לכם טובה, או עוזר לכם…אתם מיד מרגישים שאתם חייבים להחזיר לו טובה? או כשאתם נחמדים לאחרים ועוזרים להם במשהו, הם יהיו הראשונים לעזור לכם כשאתם תצטרכו עזרה?

תופעה זאת עובדת על הצד הפסיכולוגי שלנו כבני אדם שחיים בחברה שבה ההדדיות חשובה.

אתם נותנים משהו, או עושים משהו עבור הצד השני. זה אוטומטית מייצר אצלנו תחושת מחוייבות. ולא משנה כמה פעמים תגידו שעשיתם את זה בשמחה, ומכל הלב.

הצד השני ירגיש את נטל המחוייבות להחזיר טובה. ולכן ברגע שתבקשו ממנו להחזיר לכם טובה, הוא יהיה הראשון לרוץ ולעזור…רק כדי להסיר את נטל המחוייבות הרובץ עליו.

איך זה קשור למכירות אונליין

אתם, כבעלי עסק, נותנים משהו לגולשים, או ללקוחות שלכם, כביכול ללא ציפייה לתמורה. הצד השני ירגיש את הלחץ הזה שהוא חייב להחזיר לכם משהו במקום.

כשאתם מעניקים מתנה כלשהי ללקוחות שלכם, משהו שהם לא ציפו לו. הם ירגישו מחוייבות גדולה יותר כלפיכם.

בין אם זה נובע מחוסר נעימות, או באמת מתוך התלהבות שחשבתם עליהם. התוצאה היא דומה. הם ירגישו צורך להחזיר לכם טובה. בין אם לקנות ממכם שוב. או להמליץ עליכם בחום לחברים אחרים שלהם.

אותו דבר כאשר אתם מעניקים משהו חינמי לגולשים.

נכון שהם צריכים להרשם כדי לקבל את ההטבה. אבל אם המוצר החינמי שלכם יהיה איכותי וירשים אותם, הם יהיו מוכנים יותר להמשיך הלאה ולהפוך להיות לקוחות שלכם.

או לפחות להמשיך ולעקוב אחריכם עד שירגישו יותר בנוח לרכוש ממכם.

אני רוצה רק לציין כאן משהו לגבי החינמים. אני יודעת שיצא להם שם של משהו מוזל והרבה עסקים נמנעים מלהעניק משהו חינמי כי הוא מתפרש בצורה סתמית על ידי הגולשים.

יש מן הצדק בטענה הזאת, בעיקר בשל העובדה שרבים מנצלים את הרעיון החינמי, כדי לתת דברים שהם חסרי כל ערך, ומזלזלים באינטיליגנציה של הגולש.

אבל אתם שונים. וכשאתם נותנים מתנה חינמית תחשבו היטב, האם אתם הייתם שמחים לקבל משהו כזה.

לכן חשוב מאוד שהמתנה או החינמים שאתם מעניקים יהיו בעלי ערך אמיתי. כזה שמייצר וואו ללקוח, מעניק לו חוויה אמיתית של איכפתיות ומשהו שמגיע מהלב.

איך להשתמש במתנות כדי להגדיל מכירות אונליין

אם הגולש פוגש אתכם פעם ראשונה, זה הזמן להרשים אותו. בין אם אתם מציעים לו מדריך להורדה, תקופת נסיון, או שיחת יעוץ חינם.

מרבית הגולשים ירגישו מחוייבות להמשיך איתכם הלאה.

ממחקרים שנערכו בנושא עולה כי ברגע שגולש נרשם לתקופת נסיון, הסבירות שהוא ימשיך הלאה לתשלום מלא עבור השירות היא גבוהה הרבה יותר מאשר מישהו שלא נרשם לתקופת נסיון.

ישנו סיפור על חנות מזרונים בארה"ב שהיתה מאפשרת ללקוחות לקחת מזרון הביתה, ולנסות אותו למשך 100 ימים בלי לשלם עליו. אם הם מרוצים ממנו ורוצים להשאיר אותו, הם ישלמו. אם לא, הם יכולים להחזיר.

כמעט וכל הלקוחות שלקחו הביתה מזרון להתנסות, שלמו עליו בסוף התקופה. ולא בגלל שהם אהבו את המזרון במיוחד. אלא בגלל שהם הרגישו לא נעים להחזיר אותו אחרי כל כך הרבה זמן בלי לשלם עליו.

ללקוחות שכבר רכשו ממכם, תוכלו להעניק מתנה בהפתעה עם הרכישה שלהם. משהו שהם לא ציפו לו.

אם יש לכם מוצרים פיזיים שאתם שולחים ללקוח, הוסיפו עוד איזה משהו אקסטרה שיתן ללקוח תחושה שהוא מיוחד. הערך של התשורה הקטנה הזאת, יכול להזניק את המכירות החוזרות מאותו לקוח.

אם אתם מוכרים מוצרים שאינם פיזיים, כמו ייעוץ למשל. תוכלו להרים טלפון ללקוח ולשאול אותו אם הכל הסתדר, איך הוא מתקדם, להתעניין בשלומו ולוודא שהכל סגור אצלו בעקבות הפגישה איתכם. השיחת טלפון האיכפתית שלכם, תעשה עבורו פלאים.

רעיונות למתנות

 • מדריך פרקטי להורדה
 • ספרון דיגיטלי
 • צ'קליסט
 • בחן את עצמך
 • תקופת נסיון מוגבלת בזמן
 • שיחת יעוץ (קצרה) חינם
 • ערכת התנסות
 • דוגמית מהמוצר
 • אודיו – הקלטה לשמיעה אישית (מדיטציה, התפתחות אישית, העשרה)
 • סרטון וידאו (עשה זאת בעצמך, תרגול)
 • מוצר להדפסה אישית (לוח שנה, יומן יומי, משפטי העצמה)
 • מיני קורס
 • רשימת מקורות חיוניים
 • קבוצה "סודית" בפייסבוק / ווסטאפ
 • טמפלטים מוכנים לשימוש
 • וובינר

לסיכום, קודם תנו, אחר כך קחו. השתמשו בצורך הפסיכולוגי שלנו כבני אדם להדדיות כדי להגדיל מכירות בעסק שלכם. זה תהליך של WIN WIN לכל הצדדים. אתם נותנים משהו אמיתי ואיכותי ללקוחות שלכם, או לגולשים. ואילו הם מצידם מרגישים צורך להחזיר לכם, בין אם בהמלצה חמה או ברכישה חוזרת.

מגולש ללקוח משלם – קבלו את הצ'קליסט שילמד אתכם איך להגיע ללקוח האידיאלי ברשת ולהפוך אותו ללקוח משלם >> לחצו כאן להורדת הצ'קליסט

 

Rebecca Yaacov

יועצת לאסטרטגיה דיגיטלית, עוזרת לעסקים להגדיל מכירות מהדיגיטל על ידי יצירת מסע לקוח מהנה ואפקטיבי שיעניק לו חווית רכישה מהירה וקלה, מייסדת בית הספר ללימודי דיגיטל 1:1 - שיעורים פרטיים בשיווק דיגיטלי, מדיה חברתית, בינה מלאכותית ואיקומרס.

כתיבת תגובה