חמש הטעויות שבעלי עסק עושים בדיגיטל ואיך להמנע מהן

You are currently viewing חמש הטעויות שבעלי עסק עושים בדיגיטל ואיך להמנע מהן

הפעילות הדיגיטלית היא כלי עוצמתי שנועד לשרת אתכם. יש לו מטרה ויש לו תכלית, להביא יותר לקוחות או לייעל תהליכי עבודה ולהקל על העובדים. קבלו את חמש הטעויות שבעלי עסק עושים בשימוש בדיגיטל ואיך להמנע מהן.

מי הבוס

טעות מספר אחת שרוב בעלי העסק נופלים בה היא, שהם עובדים בשביל הדיגיטל, במקום שהדיגיטל יעבוד בשבילם.

קל להבלע בתוך העולם הדיגיטלי עד שנותנים לו חיים משלו, ושוכחים את עצמינו בתוך עולם שאין לו התחלה ואין לו סוף. לשבת שעות בתוך הפייסבוק והאינסטגרם, לכתוב מאמרים לבלוג, ולהתייחס לאתר כאל חיית מחמד שנהנים לקבל עליה מחמאות על כמה שהיא יפה…אבל ממש לא יעילה.

כדאי לזכור שהמיקוד תמיד צריך להיות צרכי העסק.

הפעילות הדיגיטלית צריכה לתמוך במערך העסקי שלכם, לתת גב שיווקי, או מענה טכנולוגי ללקוחות שלכם. זאת יכולה להיות שלוחה של העסק באונליין, כך שיהיה קל יותר להגיע ליותר לקוחות ולתת להם שירות מעולה, או מערך שלם שנועד לתת פתרון מקצה לקצה כדי לייעל תהליכים בעסק.

רצוי להגדיר מה הצורך של העסק בתוך העולם הדיגיטלי. ותמיד לשאול את השאלה, איך האונליין משפר / משדרג / משרת את העסק שלי.

תקנה מותק, תקנה

להעלות תכנים שצועקים "תקנו", במקום ליצור קשר וחיבור אמיתי עם הלקוחות, זאת אחת הטעויות הצורמות ביותר שרואים אונליין.

להעלות פוסטים שצועקים תקנו, תקנו, תקנו. יכולה להרוס את כל הדימוי שלכם עוד לפני שהתחלתם.

תסתכלו על זה בעיניים של הלקוח שלכם, הוא עדיין לא מכיר, לא יודע מי אתם, ומה אתם בכלל מוכרים וכבר אתם מבקשים ממנו לקנות ממכם. האם אתם הייתם קונים ממשהו שאתם עדיין לא בטוחים לגביו?

נכון שלכתוב פוסט שיווקי צריך קצת ידע. ונכון שלבנות מותג לוקח זמן. אבל יש גם משהו באמצע, וקוראים למשהו הזה אותנטיות.

תנו לו להכיר אתכם. אם יאהב את מה שאתם משדרים, יתחיל לעקוב אחריכם, לצרוך את התכנים שלכם. ובתכנים הכוונה לא רק טקסט, גם תמונה, סרטון או אפילו ציור.

זה יכול להיות כל דבר שנותן לו ערך, תועלת. ורק כשהוא מספיק מבושל, אז אולי תוכלו להתקיף אותו בצרורות של תקנה, תקנה, תקנה.

לאן הולכים

חוסר אסטרטגיה ברורה מתבטא בכך שכל פעולה בדיגיטל עומדת בפני עצמה, אין חוט מקשר שמחבר בין כל הפעולות שמתבצעות.

זה יוצר תחושה של חוסר התקדמות, עבודה סביב השעון, ובעיקר שחיקה ותסכול.

כל פעולה בדיגיטל, בדיוק כמו בעולם האמיתי חייבת להיות במחשבה תחילה. להיות רלוונטית, ומדוייקת לעסק שלכם. אין שום טעם להשקיע שעות בפלטפורמה כזאת או אחרת, אם היא לא מניבה תוצאות ולא מביאה לקוחות.

תכנון אסטרטגי מוקדם מכוון את העסק שלכם כך שילך לכיוון הנכון, יאפשר לכם לעשות את הפעולות המדוייקות ביותר עבור העסק, ובשורה התחתונה לייצר תוצאות ולעבוד פחות קשה.

אז מה היה לנו שם

מדידת אפקטיביות היא אחת הדרכים להיות עם אצבע על הדופק כדי לדעת מה עובד ומה לא עובד. אבל משום מה,  זה גם הדבר הכי מפוספס בעסק. חוסר היכולת למדוד או לדעת בוודאות מה עובד ומה לא עובד גורר אחריו הוצאות כספיות מיותרות, שלא נדבר על תסכול ועל הפסדים.

כתבתם פוסט, העלתם קמפיין ממומן, הקלטתם סרטון וידאו. תבדקו, האם זה הביא תוצאות. האם זה עשה את מה שרציתם שיעשה. בן אם להביא גולשים חדשים לאתר, לעניין לקוחות פוטנציליים לגבי המוצר שלכם, או אפילו להגדיל את מספר העוקבים אחריכם. אם זה לא אפקטיבי, משפרים, משנים, או משנים כיוון.

זה לא בשבילי

בסוף, אחרי שכל הדברים לא עובדים, הרבה מאוד בעלי עסק פשוט מתייאשים. זה אומר, משאירים את האתר בודד ולא מעודכן, את הדף פייסבוק מוזנח ולאט לאט הורגים את הפעילות הדיגיטלית שהם התחילו לעשות בהתלהבות רבה.

אז קודם כל צריך להבין שלהשתמש בדיגיטל זה תהליך, זה לא מופע קסמים שמקבלים תוצאות מידיות. בפעילות אונליין צריך להתמיד בדיוק כמו כל פעילות אחרת בעסק. ללמוד מטעויות, להתקדם, ללמוד להתפתח ולהשקיע. למצוא איפה הלקוחות נמצאים, ופשוט להיות שם, בשבילם.

בשורה התחתונה, הפעילות הדיגיטלית היא כלי עוצמתי שנועד לשרת אתכם, לא ההיפך. יש לו מטרה ויש לו תכלית. פעם היינו משלמים כסף כדי שישימו את השם שלנו בדפי זהב. היום אנחנו משלמים כסף כדי להיות חלק מהעולם הדיגיטלי.

המטרה לא השתנתה, להביא לקוחות. האמצעי התחלף.

מגולש ללקוח משלם – קבלו את הצ'קליסט שילמד אתכם איך להגיע ללקוח האידיאלי ברשת ולהפוך אותו ללקוח משלם >> לחצו כאן להורדת הצ'קליסט

 

Rebecca Yaacov

יועצת לאסטרטגיה דיגיטלית, עוזרת לעסקים להגדיל מכירות מהדיגיטל על ידי יצירת מסע לקוח מהנה ואפקטיבי שיעניק לו חווית רכישה מהירה וקלה, מייסדת בית הספר ללימודי דיגיטל 1:1 - שיעורים פרטיים בשיווק דיגיטלי, מדיה חברתית, בינה מלאכותית ואיקומרס.

כתיבת תגובה