אסטרטגיה עסקית – איך למקד את סדרי העדיפויות שלנו בעסק

You are currently viewing אסטרטגיה עסקית – איך למקד את סדרי העדיפויות שלנו בעסק

היום שלנו מלא במליון משימות, גדולות וקטנות. חלקן חשובות, חלקן חשובות פחות. אך יש רק דבר אחד שהוא הכי חשוב. קבלו את אסטרטגיה עסקית שתמקד את העשיה שלכם ותניב תוצאות גדולות באמת.

דבר אחד – תוצאות גדולות

גרי קלר, בספרו THE ONE THING  (ספר מאוד ממולץ לקריאה), מעלה את הטיעון שעסקים מצליחים, הם אלו שמתמקדים בדבר אחד בלבד ומשכללים את הדבר הזה לכדי שלמות.

לדוגמא סטרבקס התמקדו בקפה,  KFC במתכון הסודי לתיבול עוף, מייקרוסופט במחשבים אישיים וכו'.

ולמה דבר אחד, כי תכל'ס כל השאר פחות חשוב, פחות מקדם ופחות רלוונטי.

בדומה לחוק פרטו, חוק ה 80 / 20 שאומר ש20% מהפעולות שלנו, מייצרות את 80% התוצאות, וכך גם לגבי לקוחות, מוצרים וכו. אפילו בארון הבגדים שלנו אנחנו מיישמים את החוק הזה כשאנחנו לובשים רוב הזמן את אותם הבגדים.

כך הדבר האחד הזה, אחראי להצלחת העסק. ככל שמתמקדים בו, כך משכללים אותו, והופכים להיות מומחים בנושא.

ברגע שמתפזרים על מספר דברים, אז ההצלחה היא בהתאם, מתפזרת.

אבל ככל שאנחנו ממקדים את האנרגיה שלנו בדבר אחד, כך הדבר הזה גדל בצורה משמעותית.

כדי למצוא את הדבר האחד הזה, אנחנו צריכים לשאול את עצמינו מה הדבר האחד הכי חשוב בעסק שלי. מה מניב את הכי הרבה פרנסה, או מה השירות שאני הכי אוהב לתת. כל אחד והדבר שנכון לעסק שלו.

זה תהליך של חפירה עצמית. ממש לשבת ולנתח את מה שאתם נותנים ללקוחות שלכם. לקחת את החלק שמניב לכם הכי הרבה, או שבו אתם הכי רוצים להתעסק בשנה הקרובה. לבודד אותו ולהפוך אותו למשמעותי ביותר.

אל תנסו להתמקד בעשרה מוצרים, תתמקדו באחד.

אל תתפזרו על מספר תחומים, תהיו מומחים בתחום אחד.

אחרי שתגדירו לעצמכם מהו התחום, השירות, המוצר, האחד הזה. מגיע השלב הבא.

אסטרטגיה עסקית – מיקוד לייזר

בכל בוקר, כשאתם קמים, שאלה ראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא, מהו הדבר האחד, הכי חשוב, שאני צריך לעשות היום כדי להגיע למטרות שלי.

זהו השלב שבו אתם מתמקדים בדבר האחד שאתם צריכים לעשות בכל יום, שמניב לכם את מירב התוצאות כך ששאר הדברים הופכים להיות שוליים או פחות משמעותיים בסדר היום שלכם.

אם כתיבה למשל, היא החלק שמניב לכם הכי הרבה תוצאות בעסק, ואילו עיסוקים אחרים הם פחות רלוונטיים. אז כל יום תתחילו בכתיבה.

הרעיון בבסיס האסטרטגיה הזאת, שזה יאלץ אתכם להתעסק אך ורק במה שחשוב ויוצר את מירב התוצאות עבור העסק שלכם. במקום להתעסק במשך היום במליון דברים קטנים, שאף אחד מהם לא מקדם אתכם, אבל בהחלט מתיש אתכם.

לאט לאט התהליך יהפוך לשגרה. עד שכבר תוכלו לזהות לבד מה הדבר החשוב ביותר שבו אתם צריכים למקד את מירב האנרגיה. כך ששאר הדברים יהפכו לשוליים או בלתי רלוונטיים במשך היום.

מגולש ללקוח משלם – קבלו את הצ'קליסט שילמד אתכם איך להגיע ללקוח האידיאלי ברשת ולהפוך אותו ללקוח משלם >> לחצו כאן להורדת הצ'קליסט

 

Rebecca Yaacov

יועצת לאסטרטגיה דיגיטלית, עוזרת לעסקים להגדיל מכירות מהדיגיטל על ידי יצירת מסע לקוח מהנה ואפקטיבי שיעניק לו חווית רכישה מהירה וקלה, מייסדת בית הספר ללימודי דיגיטל 1:1 - שיעורים פרטיים בשיווק דיגיטלי, מדיה חברתית, בינה מלאכותית ואיקומרס.

כתיבת תגובה