יצירת נוכחות אפקטיבית בדיגיטל

You are currently viewing יצירת נוכחות אפקטיבית בדיגיטל

נוכחות אפקטיבית בדיגיטל היא נקודת המפגש שבין צרכי העסק לצרכי הלקוח. 

בין פעילות פנים ארגונית, לפעילות חוץ ארגונית. 

נוכחות אפקטיבית בדיגיטל, היא כזאת שצופה מראש מה הלקוח יצטרך, ובאמצעים דיגיטליים, מספקת את המענה הזה תוך שמירה על צרכי העסק. 

פעילות דיגיטלית בעסק, היא בראש ובראשונה האמצעי שמאפשר לנו לפגוש את הלקוח במקום שנוח לו.

כדי ליצור נוכחות אפקטיבית, יש לקחת בחשבון שצרכי הלקוח הם אלה שמכתיבים את הפעילות הדיגיטלית בתוך העסק ומחוצה לו. 

לקוחות רוצים שירות טוב ומהיר, חווית גלישה מהנה ומהירה, הם מחפשים קלות ונוחות. 

הם רוצים את היכולת לפעול מהר, למצוא או לבצע במהירות את מה שחיפשו, ולהמשיך הלאה בדרכם מהר ככל הניתן. תוך דגש על חוויה מהנה ושירותיות גבוהה. 

טכנולוגיה דיגיטלית עוזרת לעסק לספק את צרכי הלקוחות המשתנים ולפגוש אותם בדיוק במקומות בהם הם נמצאים ומבלים. 

כך למשל מגיעה המדיה החברתית לעזרינו והפרסום הממוקד לפי סגמנטים וקהלים ספציפיים. דבר שמאפשר לנו להגיע לקהל גדול ומדויק, שיכול להיות מעוניין במוצרים או בשירותים שלנו. 

בנוסף טכנולוגיות כמו אתר האינטרנט שלנו, צ'טים בין אם אנושיים או בוט, דפי נחיתה, תוכנות דיוור, טפסים מקוונים, קניה מאובטחת ברשת וכו'.

מאפשרים נקודות ממשק שבהם הגולש פוגש את העסק שלנו ויכול לבצע פעולות מהירות ונוחות, כמו לצור איתנו קשר, לקבל שירות, לרכוש מאיתנו או לקבל מידע נוסף כדי לשקול את הרכישה מאיתנו.

כדי שכל אלה יהיו אפקטיבים, עליהם לקבל תמיכה פנים ארגונית. 

כלומר, לדעת ליצור תהליך מוגדר שמחבר בין ממשקים שונים כדי שהלקוח יקבל פתרון מהיר לכל צורך שאליו הוא פונה אלינו.

בין אם הוא מבקש לקבל תשובה לשאלה, לקבל מידע נוסף על השירותים שלנו, על תחום המומחיות שלנו, לרכוש מוצר, לקבל אותו, לדעת איך להשתמש בו וכו'. 

למשל גולש שמילא טופס מקוון, נרצה שיגיע לתוכנת ה CRM שלנו, שאוספת את הפניות שהתקבלו. בין אם לצרכי רכישה, שאלה, או טיפול לאחר רכישה. 

כל פניה כזאת שהתקבלה במערכת צריכה להיות מטופלת בהתאם על ידי בית העסק.

לשם כך תוכנת ה CRM שאספה את הנתונים מהטפסים צריכה לדעת לנתב אותם לפי נושאים ספציפיים ולאפשר טיפול מהיר בכל אחד מסוגי הפניות שהתקבלו. בין אם הפניה לאיש הצוות הנכון או להמשך תהליך אוטומטי כלשהו שהוגדר מראש.

מבחינת העסק, צרכיו הם להגדיל יעילות, רווחיות ולהיות בצמיחה מתמדת.

מטרת הנוכחות הדיגיטלית היא לאפשר את כל אלה באמצעים טכנולוגיים אשר יסיעו לעסק בכך.

למשל, תוכנות שמייעלות את העבודה, הופכות אותה לקלה יותר ופשוטה יותר, אוטומציות שמייעלות תהליכים, מקצרות אותם ואפילו מאפשרות לפנות זמן עבודה שיכול להיות מופנה לדברים אחרים בעסק. 

צמיחה מתמדת מתאפשרת באמצעות הדיגיטל, על ידי כניסה לשווקים חדשים, כאלה שאולי לא היו נגישים קודם בעולם האופליין. שילוב של תחומי עשיה חדשים כמו קורסים דיגיטלים וכו'.

ואחרון חביב, ריווחיות העסק, שפירושה להקטין עלויות עד כמה שניתן ולהגדיל רווח באמצעות יעול תהליכים, חסכון בעלויות והגדלת מכירות.

כל אלה מתאפשרים על ידי שימוש אפקטיבי בדיגיטל שמאפשר להגדיל פרודוקטיבות ויעילות ולהקטין עלויות של זמן עבודה.

איך כל זה משלב ביחד? 

כדי שהנוכחות תהיה אפקטיבית, כזאת שלוקחת בחשבון את צרכי הלקוח ואת צרכי העסק, ניקח לדוגמא את אתר האינטרנט של החברה.

הלקוח מצידו, רוצה לקבל אתר ידידותי שברור לו איפה ללחוץ ומה לעשות. שיתן לו מענה לשאלות שיש לו על השירות או המוצר שלנו, כיצד הוא יכול לקבל אותו. ומה השלב הבא בכל רגע נתון. כמובן אתר שיטען מהר ויראה טוב בסלולרי, ורצוי גם שיראה נעים בעין.

העסק מצידו, צריך אתר שאפשר לתפעל בקלות דרך הבק אופיס, שאפשר להזין בו נתונים ומידע בפשטות ובמהירות. שהאתר יתחבר לממשקים אחרים כמו הנהלת חשבונות, או תוכנות חיצוניות כמו לוגיסטיקה ומדיה חברתית ושיתאנדקס היטב בגוגל כדי להגיע לקהל היעד המתאים.

כשהמערכות עובדות יחד. גם כלפי פנים, וגם כלפי חוץ העסק. מאפשרות עבודה נוחה יותר ויעילה מצד העסק, מהירה, מהנה, פשוטה וקלה מצד הלקוח, נוצרת נוכחות אפקטיבית שהיא WIN WIN עבור העסק ועבור הלקוח בו זמנית ופועלת על המימד הפנים ארגוני והחוץ ארגוני במקביל.

Rebecca Yaacov

יועצת לאסטרטגיה דיגיטלית, עוזרת לעסקים להגדיל מכירות מהדיגיטל על ידי יצירת מסע לקוח מהנה ואפקטיבי שיעניק לו חווית רכישה מהירה וקלה, מייסדת בית הספר ללימודי דיגיטל 1:1 - שיעורים פרטיים בשיווק דיגיטלי, מדיה חברתית, בינה מלאכותית ואיקומרס.

כתיבת תגובה