למה המוצר הדיגיטלי שלי לא נמכר?

You are currently viewing למה המוצר הדיגיטלי שלי לא נמכר?

תקשיבי, השקעתי מלא כסף במוצר הדיגיטלי שלי אבל הוא לא נמכר. אני לא מבינה למה.

זה משפט שחוזר על עצמו אצל אינספור עסקים, שרק רצו לשדרג את העסק, להוסיף מוצר חדש שיקפיץ אותם לעולם הדיגיטלי ויאפשר להם חופש כלכלי.

אז בואו נניח רגע את הדברים על השולחן.

מוצר דיגיטלי כמו כל מוצר אחר או שירות של העסק שלכם, חייב לפגוש את הלקוח איפה שנכון לו. כלומר, לענות על צורך ברור ומוגדר. על כאב ספציפי שהוא מחפש לו מענה.

מוצר דיגיטלי הוא פתרון, כמו כל מוצר אחר. רק שהוא בפורמט דיגיטלי.

הבעיה מתחילה כשיש מחשבה, שמוצר דיגיטלי פירושו להעניק ידע כלשהו, מתחום הידע של העסק עצמו. מעין ידע תיאורטי כלשהו, שיש לכם הרבה מידע עליו וגם נסיון. אבל הוא חסר משמעות ותועלת ללקוח שלכם.

משום שידע תיאורטי לא עוזר להם לפתור את הבעיה.

מוצר דיגיטלי נועד לפתור בעיה ללקוח שלכם. כלומר, לקחת את הידע שלכם, ולארוז אותו בצורה כזאת שתיתן פיתרון. לצורך עצמו.

אם התינוק שלי לא ישן בלילה, אני רוצה פתרון של איך לגרום לתינוק שלי לישון בלילה. לא איכפת לי התיאוריה מסביב, וכמה ידע יש לך לשפוך לי. אני רוצה פתרון. תשובה. כלי ישים מהיר ויעיל שיעשה את העבודה.

אם אני סובלת ממגרנות, ואת.ה רוצה למכור לי קורס דיגיטלי איך להפחית את הכאב ראש באמצעות סדנת ניקוי רעלים. אני כלקוח, מצפה לקנות בדיוק את המוצר הזה. כלי שיעזור לי להפחית את המגרנות. ולא אצפה לרכוש מידע כללי על ניקוי רעלים שיכול להתאים גם למחלות אחרות שאין לי אותן.

בנוסף, האם בדקתם שאכן קהל היעד של הקורס, יהיה מוכן לצרוך אותו בפורמט דיגיטלי?

לא כל תחום מתאים למכור כמוצר דיגיטלי. ולא כל קהל יעד מעוניין לשבת ולצפות בסרטונים בזמנו החופשי. מה שהיה צורך השעה בתקופת הקורונה נגמר. וכעת יש להתאים את הצורך המדויק לקהל עצמו.

למשל אם אני מאמנת כושר לחבר'ה לפני גיוס. האם קורס דיגיטלי יתן מענה לצורך שלהם, להתאמן לפני גיוס. האם הם אכן ישבו מרותקים לעוד מסך במקום לצאת החוצה ולרוץ. צריך להפעיל שיקול דעת ולהבין האם הקהל שבחרתי אכן פוטנציאלי לתחום. 

בעיה נוספת היא, הציפיה שהמוצר ימכור את עצמו, רק מעצם העובדה שהכנתם אותו והשקעתם בו הרבה מאוד כסף על צילומים והפקה.

אנשים קונים כי יש להם צורך. ולא כי השקעתם במוצר הרבה כסף, אנרגיה, מחשבה. זה לא משהו אישי. פשוט ככה עובד השוק.

תחשבו על עצמכם, מתי אתם קונים משהו? פעם קניתם נעליים כי נייק או אדידס פרסמו כמה כסף עלה להם לשווק, ופשוט ריחמתם עליהם אז קניתם מהם? או שקניתם נעליים כי הייתם זקוקים למה שהם מכרו.

ואחרון, אבל לא ממש חביב. קורס דיגיטלי הוא לא שגר ושכח.

צריך לשווק אותו כמו כל מוצר או שירות אחר. בין אם באמצעות תוכן אורגני או פרסום ממומן. באמצעות שיתופי פעולה או רשימות תפוצה. לא משנה באיזה דרך תבחרו, צריך לבנות תמהיל שיווקי כמו לכל דבר בעסק שלכם. ולהתמיד ולהמשיך ולהפיץ את הבשורה לכל עבר.

Rebecca Yaacov

יועצת לאסטרטגיה דיגיטלית, עוזרת לעסקים להגדיל מכירות מהדיגיטל על ידי יצירת מסע לקוח מהנה ואפקטיבי שיעניק לו חווית רכישה מהירה וקלה, מייסדת בית הספר ללימודי דיגיטל 1:1 - שיעורים פרטיים בשיווק דיגיטלי, מדיה חברתית, בינה מלאכותית ואיקומרס.

כתיבת תגובה