"יש עוד אלף כמוני" – האומנם?!

You are currently viewing "יש עוד אלף כמוני" – האומנם?!

המעבר לדיגיטל יצר תחושה שיש הצפה בכל תחום ובכל המקצועות הקיימים ואחד המשפטים שחוזרים על עצמם אצל בעלות עסק, זה, אבל יש עוד אלף כמוני, למה שמישהו יקנה דווקא ממני.

תחושה של חוסר אונים שמלווה בתסכול, כי הרי אין מה להתווכח עם עובדות המדיה אכן מוצפת בכל תחום אפשרי. וכל אחד רק מנסה לצעוק חזק יותר את המסר כדי שיבחינו בו או בה.

נדמה שלא משנה לאן אנחנו מסתכלים יש אינספור בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום שלנו. מטפלים, מאמנים, יועצים, אדריכלים ובעצם כל תחום שהוא. 

התחושה שיש הצפה נובעת מהעובדה שכולם מעתיקים מכולם. נדמה לנו שמישהו אחד מצליח בתחומו, אז כל אותה נישה פשוט מעתיקה את מה שאותו עסק עושה. מבחינת התוכן, השיווק, תמהיל המוצרים, שפת השיווק, פאנלים מכירתיים וכו'.

ואז מי שנכנס למדיה החברתית, או לאינטרנט בכלל, רואה שכולם נראים אותו דבר, מדברים אותו דבר. וגם את, שרוצה להצליח במדיום הזה, נדמה לך, שאף אחד לא ישים לב אלייך בכלל, כי הרי כולם אומרים את אותם הדברים.

אז עכשיו שהבנו שזה רק אפקט העדר, שפירושו כולם עושה אותו הדבר, וכולם אומרים את אותו הדבר. זה בדיוק המקום שלך, למצוא את הייחודיות שלך. את הקול שלך, את המסר הייחודי שיש רק לך.

נכון שלמצוא ייחודיות זה לא פשוט. אבל תחשבי על זה ככה. אין אף אדם דומה למישהו. גם בתחום העיסקי אין עסק דומה למשנהו. קצת כמו טביעת אצבע ייחודית. 

לנוחותך, הכנתי לך כאן קובץ להורדה שיעזור לך לדייק את המסר השיווקי שלך

עסק משקף את בעליו 

נסיון, מחשבות, דמיון, רצון, אמונות, רגשות, שאיפות, שליחות, ידע, השכלה. וכל מה שמרכיב את האדם המיוחד שאת. וכשאת משלבת את כל מי שאת, ומביאה את זה לעסק שלך בשיא האותנטיות. אין סיכוי שבעולם שתחשבי, שיש עוד אלף כמוך. 

הרעיון המרכזי בבסיסו של מאמר זה, הוא בעצם להגיד לך. שאין עוד אלף כמוך. כי יש רק אחת שהיא את והמטרה שלך כבעלת עסק זה לשקף את מי שאת כלפי חוץ. לא לשכפל משהו שמישהו אחר עשה, לא לדבר בשפה כמו כל שאר העסקים המתחרים או הקולגות בתחומך. אלא ממש לייצר מסר שהוא בדיוק מי שאת.

עד שפתחת את העסק מן הסתם עברת דבר אחד או שניים שהפכו אותך למי שאת. שיעורים שלמדת מהחיים. דברים טובים ודברים פחות טובים שהטביעו את חותמם עלייך. כל מה שבנה אותך והפך אותך לאדם שאת היום, זה השיקוף שצריך להיות בעסק שלך, במסר שלך, בייחודיות שלך. וככל שתדייקי את המסר יותר, כך תביני, שאין אלף, יש רק אחת. 

 

הטעות הגדולה של עסקים במרחב הדיגיטלי

הטעות הגדולה שרוב בעלי העסק עושים, זה לקחת דוגמא ממישהו שהצליח לו, ולהעתיק אותה. הבעיה הגדולה בזה, שמה שהצליח לעסק אחד, הגיע מתוך סט שלם של מה שנכון ומדויק לאותו העסק. ללקוחות של אותו עסק. לקהל שעוקב אחריו. לבעל.ת העסק והייחדויות שלו. זה לא נכון למי שמעתיק אותו. וזה גם לא יכול להיות דומה אף פעם. 

לכן, הדרך הטובה ביותר היא לדייק את המסר השיווקי שלך. לחדד אותו עד שתבני בתוכך את התחושה הברורה שאת שונה וייחודית. וככל שתרגישי כך גם הערך העצמי שלך יגדל, איתו הבטחון הפנימי, הסמכותיות, והיכולת לתפוס את עצמך כמישהי שמביאה משהו שונה לעולם ולכן יש את כל הסיבות שבעולם שיקשיבו לה. 

את לא חייבת למצוא חן בעיני כולם, את רק צריכה למצוא חן בעיני אלה שמדברים את השפה שלך. שאתם באותו תדר אנרגטי, שאתם מרגישים חיבור שאת האדם הנכון עבורם בשלב בחיים שבו הם נמצאים. ואת זה, אי אפשר לחכות או להעתיק. זה משהו שחייב לנבוע מתוכך מתוך הלב, ומתוך החיבור לשליחות שלך.

אז מה את חושבת. באמת יש עוד אלף כמוך?

Rebecca Yaacov

יועצת לאסטרטגיה דיגיטלית, עוזרת לעסקים להגדיל מכירות מהדיגיטל על ידי יצירת מסע לקוח מהנה ואפקטיבי שיעניק לו חווית רכישה מהירה וקלה, מייסדת בית הספר ללימודי דיגיטל 1:1 - שיעורים פרטיים בשיווק דיגיטלי, מדיה חברתית, בינה מלאכותית ואיקומרס.

כתיבת תגובה