מתסכול להמרה – אסטרטגיות לצמצום נטישת טופס הרשמה בדף מכירה

You are currently viewing מתסכול להמרה – אסטרטגיות לצמצום נטישת טופס הרשמה בדף מכירה

הידעתם: שלמעלה מ 60% מהגולשים שהגיעו לטופס ההרשמה בדף המכירה שלכם והתחילו למלא אותו, נוטשים את הטופס ולא מסיימים את התהליך. 

תחשבו רגע, השקעתם בדף מכירה איכותי שיביא לכם לידים ולקוחות. עבדתם על הקופי, על העיצוב. השקעתם כסף בפרסום ממומן שישלח תנועה לדף. אנשים כבר נכנסו לדף, קראו מה כתוב בו, היו מוכנים להתקדם איתכם, ואז כשהגיעו לטופס הרישום הם פשוט ויתרו ונעלמו. 

סיבות עיקריות לנטישת טופס הרשמה בדף מכירה

מחקרים מראים ששיעור הנטישה הממוצע מטופסי רישום נע בין 60% ל-80%. כשבשימוש בנייד יש שיעורי נטישה גבוהים יותר בהשוואה למשתמשי הדסקטופ. שיעורי נטישת טפסים ניידים נע בממוצע בסביבות 68%, בעוד שנטישה בדקסטופ נעה בסביבות 62%.

הסיבות לנטישת טופס ההרשמה בדף מכירה מגוונות.

 • ארוך ומייגע: טפסי רישום ארוכים או מורכבים נוטים להיות בעלי אחוזי נטישה גבוהים יותר. 
 • מידע נדרש: בקשת יותר מדי מידע אישי מראש עלולה להרתיע משתמשים. 
 • בעיות טכניות: תקלות טכניות, שגיאות, זמני טעינה איטיים או חווית משתמש גרועה עלולים לתסכל משתמשים ולהוביל לנטישה.
 • חוסר אמון: משתמשים עלולים לנטוש טפסי רישום אם הם רואים את האתר או החברה כלא מהימנה. בניית אמון באמצעות אמצעי אבטחה, מדיניות פרטיות והוכחה חברתית יכולה לעזור ולהקל על החששות.

חשוב לציין ששיעורי הנטישה יכולים להשתנות בהתאם לתעשייה, לקהל היעד ולהקשר הספציפי של דף המכירה. ניטור וניתוח קבוע של נתוני האתר יכולים לספק תובנות מדויקות יותר לגבי שיעורי הנטישה והגורמים המשפיעים על טפסי ההרשמה. 

נתונים אלה יכולים לעזור באופטימיזציות ושיפורים כדי להפחית את הנטישה ולשפר את שיעורי ההמרות.

אחת הטכניקות למעקב אחר טופס הרשמה בדף מכירה, היא באמצעות תוכנה שמצלמת שימוש בזמן אמת של גולשים. 

תוכנות כמו קרייזי אג, הוטג'ר ולאקי אורנג' הן תוכנות שמותקנות באמצעות קוד פשוט באתר או דף הנחיתה, ומתעדות את פעילות הגולשים באתר. איפה הם לוחצים, כמה זמן הם נמצאים. איפה יש תקלות, איפה הם נתקעו, ובאיזה שלב הם נטשו. 

זה מספק מידע רב ערך כשמנתחים את פעילות האתר / דף המכירה ומאפשרות ליישם תיקונים באופן מהיר. 

כך למשל, כשעבדתי בחברת תיירות גדולה. בנינו אתר חדש שסבל מאחוזי נטישה גבוהים בשלב ההזמנה. באמצעות תוכנת לאקי אורנג' גילנו שמרבית הגולשים נתקעו בשלב שבו היו צריכים למלא את מספר הדרכון שלהם כדי לבצע הזמנה. 

משום שאנשים בדרך כלל לא מסתובבים עם הדרכון שלהם עליהם, הם היו נוטשים את דף הרכישה ושוכחים ממנו. ברגע שהורדנו את הצורך במספר הדרכון שלהם בשלב מוקדם בהזמנה, זה שיפר באופן משמעותי את יחס ההמרה והקטין את אחוזי הנטישה. 

כדאי אם כן, להשקיע זמן באופטימיזציה של הטפסים העשויה להפחית משמעותית את שיעור הנטישה. לדוגמה, בדיקות שנערכו על ידי  חברת קרייזי אג, הראו כי הפיכת טפסים מורכבים לידידותיים יותר ושיפור העיצוב הגדילו את ההמרות ב-26.1%.

איך תוכלו להפוך את טופס ההרשמה בדף המכירה לידידותי למשתמש

 1.  keep it simple: צמצו את מספר השדות הנדרשים למילוי טופס ההרשמה. בקשו רק מידע חיוני הנחוץ לסגירת תהליך המכירה. 
 2. תוויות ברורות ותמציתיות: רשמו בפשטות מה צריך למלא בכל שדה. והוסיפו תיאור קל להבנה. הימנעו מז'רגון או מונחים טכניים שעלולים לבלבל או להרתיע משתמשים. 
 3. ברירות מחדל חכמות: מלאו מראש שדות מסוימים בערכי ברירת מחדל או השתמשו בזיהוי אוטומטי במידת האפשר כדי להפוך את תהליך הרישום למהיר ונוח יותר עבור המשתמשים.
 4. התאמה לסלולר: וודאו שטופס ההרשמה מותאם למכשירים ניידים, שכן מרבית המשתמשים מגיעים דרך הסמארטפונים שלהם. בידקו את הטופס על גדלי מסך שונים כדי להבטיח שהוא קל לשימוש ולניווט.
 5. הטמעת אימות בזמן אמת: אמתו את קלט המשתמש בזמן אמת כדי לקבל משוב מיידי ולהפחית שגיאות. השתמשו בתכונות כמו הודעות שגיאה מוטבעות או מיקרו-טקסט כדי להדריך את המשתמשים בתהליך ההרשמה.
 6. רישום דרך המדיה החברתית: אפשרו למשתמשים להירשם באמצעות חשבונות המדיה החברתית הקיימים שלהם (למשל, פייסבוק, גוגל). זה יכול לייעל את התהליך ולהפחית את הנטישה עבור משתמשים שאולי לא ירצו ליצור חשבון חדש.
 7. מחווני התקדמות: אם טופס ההרשמה משתרע על פני מספר שלבים, הציגו מחוון התקדמות כדי להראות למשתמשים איפה הם נמצאים בתהליך וכמה מידע עוד נדרש מהם. 
 8. אופטימיזציה של מיקום הטופס: מקמו את טופס ההרשמה בצורה בולטת בדף המכירה, באופן אידיאלי בחלק העליון והקבוע. היפכו אותו למושך מבחינה ויזואלית ושימו לב שהוא בולט משאר האלמנטים בדף.
 9. פרטיות ואבטחת נתונים: הציגו מדיניות פרטיות והבטיחו למשתמשים שהמידע שלהם יישמר מאובטח. שלבו אמצעי אבטחה כמו הצפנת SSL כדי להגן על נתוני המשתמש.
 10. חיזרו ובדקו באופן קבוע את ביצועי טופס ההרשמה ובצעו שיפורים בהתאם. שינויים קלים עשויים לעשות פלאים ולהעלות את אחוזי ההמרה ואת סך המכירות שלכם. 

לסיכום: באמצעות מעקב מתמיד וביצוע שינויים שהופכים את טופס ההרשמה לידידותי למשתמש, פשוט ונוח למילוי אתם עשויים להגדיל באופן ניכר את אחוזי ההמרה של דף הנחיתה שלכם ולהגדיל מכירות כתוצאה מכך. 

Rebecca Yaacov

יועצת לאסטרטגיה דיגיטלית, עוזרת לעסקים להגדיל מכירות מהדיגיטל על ידי יצירת מסע לקוח מהנה ואפקטיבי שיעניק לו חווית רכישה מהירה וקלה, מייסדת בית הספר ללימודי דיגיטל 1:1 - שיעורים פרטיים בשיווק דיגיטלי, מדיה חברתית, בינה מלאכותית ואיקומרס.