איך להפסיק לפחד להפיץ את המסר היחודי שלך בדיגיטל

You are currently viewing איך להפסיק לפחד להפיץ את המסר היחודי שלך בדיגיטל

המדיה החברתית והדיגיטל בכלל, יכולים לשרת אתכם באופן יוצא מן הכלל. ולעזור לכם להפיץ את המסר שלכם במהירות ולקהל גדול יותר. הבעיה מתחילה כשהפחדים שלנו ממה יגידו וממה יחשבו גורמים לנו להרגיש תקועים במקום, ולהאלם דום. 

 

כך מדיום שאמור לעזור לכם להפיץ את הבשורה לכל עבר, יצר מצב הפוך לחלוטין. במדריך זה נסקור איך ניתן להתמודד עם הפחד לבטא את המסר הייחודי שלכם ולהשתמש בדיגיטל ככלי תומך. 

 

מילכוד 22 – הפחד לבטא את המסר הייחודי בדיגיטל

 

יום אחד, אחרי שהעברתי את אחת מההדרכות שלי בנושא דיגיטל, פנתה אליי מישהי ואמרה שהיא לא מצליחה לבטא את עצמה בדיגיטל.

 

יש לה עסק כבר הרבה מאוד שנים, והוא היה מאוד מצליח.

אבל משהו פתאום השתנה בכמה שנים האחרונות, והיא לא מצליחה לבטא את עצמה.

לא מצליחה להביא את מי שהיא באמת.

 

היא הרגישה שהמדיה החברתית, גורמת לה לשיתוק. 

היא חוששת להביע את האמת שלה, כי היא תתקבל בצורה צינית וילעגו לה. 

אז היא פשוט נמנעת. נמנעת מלפרסם, נמנעת מלשווק ולאט לאט נעלמת.

 

היא נמצאת במילכוד. 

מצד אחד יש לה תחושת רוויה מהמסרים הבנאליים שכולם מדברים אותם, מצד שני היא לא מצליחה להביא את עצמה להגיד את מה שבאמת היא באה להגיד בעולם. והעסק שלה סובל כתוצאה מכך. בירידה בהכנסות, בלקוחות. ובסיכומו של דבר גם השליחות שלה לא באה לידי ביטוי כשהיא חבויה אי שם בתוך נפשה, ולא יוצאת החוצה במלואה. 

 

האתגר הזה, מוביל לתחושת תקיעות בעסק, בעשייה, בהכנסות. ועד שהפלונטר הזה לא יפתר, אותה אשת עסקים, עשויה להמשיך ללכת עם תחושת מועקה שנמשכת תקופה ארוכה.

 

לצאת מגבולות הקיים

הפחד הזה, של לערער את הסטטוס קוו. הוא פחד שטבוע בנו מילדות. 

מהימים שהיינו זקוקים לאהבה של ההורים שלנו, ובתמורה הם דרשו מאיתנו ללכת בתלם שהתאים להם. מתוך מה שהם הכירו וידעו. בהמשך בבית הספר הסבירו לנו איך לחשוב כמו כולם, להתלבש כמו כולם, להיות כמו כולם. גדלנו בתחושה שאנחנו חייבים להיות כמו כולם. 

 

לכן, לא מפתיע שגם בעסק שלנו, אנחנו מנסים להיות כמו כולם. לרצות את האחרים. למרות שלא ממש ברור לנו היום, מי הם אותם אחרים שאנחנו מנסים לרצות.

 

יש הרבה בושה ותחושת מה יגידו אם אצא מגבולות הקיים, אדבר אחרת, אתלבש אחרת, אתנהג אחרת. לכאורה, אנחנו חיים בעולם שופע, אך בפועל אנחנו מגבילים את עצמינו לאותם גבולות שהכרנו משחר ילדותינו.

 

כדי לצאת מגבולות המוכר והידוע, צריך לערער את הספינה ולבדוק עם עצמינו למי בדיוק אנחנו דופקים חשבון? הרי את המסרים שלנו אנחנו מדברים כבר שנים בצורה כזאת או אחרת. לפעמים בגלוי יותר ולפעמים רק לקומץ מכרים קרובים. אז האם קבוצה של אנשים שאנחנו לא מכירים במדיה החברתית, אכן יכולה לערער את עולמינו בכך שהיא לא תקבל אותנו לחיקה?

 

להסתכל לפחד בלבן של העין

הדרך הטובה ביותר להתחיל להרגיש בנוח יותר במדיה החברתית היא קודם כל להתעמת עם הפחדים שלנו. אם נבחן אותם, נראה שהם רק פחדים של האגו שבא לתעתע בנו. 

 

אפשר להתחיל בעריכת רשימה של כל הפחדים שמציפים אותנו בנוגע לאמירת האמת שלנו. 

 

ליכולת שלנו לצעוק אותה, או אפילו ללחוש אותה במדיה החברתית. לרשום את הכל עד שתרגישו שהכל התנקז החוצה. וליד כל פחד בידקו. מה הוא בא לומר לכם. האם הוא אמיתי. 

 

האם יש לו אכן סיבה לנהל אתכם בשלב זה של חייכם. ככל שתעמיקו בפחדים שלכם, תגלו שרובם שאריות מתקופת חיים מוקדמת יותר, וחלקם באו כדי לעזור לכם, רק היום הם פחות נדרשים. 

 

רשימת הפחדים, עשויה לעזור לכם לנקות פחדים רבים שקשורים בחשיפה, נראות, פגיעות, ועוד. 

 

מה המסר שלי?

השלב הבא, אחרי טיפול בפחדים, הוא לדייק את המסר שלכם.

כשאנחנו בשליחות שלנו, ויש לנו מסר חשוב להעביר לעולם. לפעמים הוא מאוד מובן לנו, ופחות מובן לאנשים אחרים. ולכן כדאי יהיה לדייק את המסר כך שיהיה ברור גם לאלה שמתחברים לאמת שלכם. לקהל שבאמת רוצה לשמוע את מה שיש לכם להגיד לו. 

 

לשלם כך, מומלץ לפרק את המסר לשני חלקים. 

 

האחד, מה הכאב שאתם פותרים לאחר. להבין ברמה העמוקה ביותר מה הכאב שבאתם לפתור לזולת. 

 

השני, מה המסר. המסר שלכם, נועד כדי לפתור בעיה כלשהי שאנשים מתמודדים איתה. האמת שלכם, נועדה כדי לגרום להם להסתכל אחרת על הבעיה או האתגר שהם חווים.

 

לכן שלב ראשון יהיה להבין בדיוק את הכאב שלהם. 

כאב יכול להתבטא במגוון צורות. רגשי, נפשי, תודעתי, גופני. ובכל רמה הוא יתבטא בצורה שונה. 

למשל, עסק שלא מרוויח מספיק כסף. בעל העסק יחווה כאב רגשי שיכול לנבוע מתסכול עמוק, אכזבה, שמושפע מצורת החשיבה שלו, תודעה, חסמים, אמונות. שמחלחלים לתחושות גופניות של לחץ, מועקה, כאבים פיזיים. 

 

למשל, היתה לי לקוחה, שאימנה אנשים ליצור שינוי פנימי בחייהם. לשנות את דפוסי החשיבה כדי ליצור את החיים שהם באמת שואפים אליהם. היא שאפה לעזור לאנשים שחשבו שכבר עשו שינוי בחייהם, אבל שום דבר לא באמת משתנה. כי השינוי היה פיזי בלבד. 

 

היה לה קשה לדייק מה בדיוק היא פותרת בשפה שגם הלקוחות שלה יבינו ויתחברו למסר שלה. וגם היא תרגיש שהשליחות שלה באמת באה לידי ביטוי. 

 

בעבודה משותפת, זיקקנו את המהות של מה שהיא באה לפתור להם, וגילינו שהיא עובדת איתם על רובד מאוד עמוק שבו היא עוזרת להם להרגיש ראויים. לחזור לתחושה הבראשיתית שמגיע להם ומותר להם לחיות חיים של אושר, שמחה, סיפוק, הנאה וכל אותם דברים טובים שכולם מחפשים לחיות איתם. 

 

ברגע שהיא הבינה שהיא פותרת לאנשים את הכאב שבו הם מרגישים לא ראויים בעולם הזה. היה לה קל יותר להתחבר למסר שהיא רוצה להוציא החוצה. השליחות הפכה לכל כך משמעותית, שכל פחד ממה יגידו או יחשבו נעלם כלא היה. 

 

חידוד המסר הייחודי 

לאחר שהבנתם את הכאב שאתם פותרים, את הבעיה האמיתית שאנשים מתמודדים איתה. אז מגיע השלב של דיוק המסר לשפה פשוטה שתהיה ברורה לשני הצדדים. לכם, ולמי ששומע אתכם.

 

זה הזמן לקחת דף נייר ועט ולהתחיל לשרבט את מה שאתם עושים. כאילו אתם מדברים עם חבר. נסו לגלגל על הלשון את מה שאתם באמת עושים. 

נניח…

אני עוזרת לאנשים להרגיש ראויים בעולם.

או אני עוזרת לעסקים להביע את האמת הפנימית שלהם ולהפיץ אותה באמצעות הדיגיטל. 

 

אם הצלחתם בפעם הראשונה. כל הכבוד לכם.

אם לא…הכל טוב. פשוט תמשיכו לשחק עם המילים.

כתבו בכמה צורות את המשפט. שנו תחביר. הוסיפו מילות תואר.

 

ככל שהמסר שלכם יהיה רגשי יותר, ומדויק יותר. כך קהל היעד הנכון יתמגנט אליכם. כי יהיה לו ברור מעל כל צל של ספק מה יש כאן עבורו.

 

חשוב לי להבהיר נקודה מסוימת. חידוד המסר והדיוק שלו נעשים משני טעמים. 

האחד, עבורכם. ככל שתהיו יותר חדים במסר שלכם, יהיה לכם קל יותר להביע אותו, לייצר עולם תוכן סביבו ולקבל בהירות על השליחות שלכם בעולם.

 

השני, עבור קהל שעדיין לא ממש ברור לו מה כואב לו. מה הוא מחפש. ומה הפתרון עבור הבעיה שלו. הוא מסתובב בעולם עם תחושת מועקה, שלא תמיד ברורה לו. זה יוצר אצלו תחושה שהוא לבד ושאין מי שיכול להבין אותו. 

 

ברגע שאדם כזה נחשף למסר שלכם, כשהוא חד ומדיוק, הוא ירגיש בבטן או בלב שהמסר מיועד אליו. ושהנה, פתאום הוא לא לבד בעולם. שיש פתרון לכאב שלו, ויש מישהו שם  שיכול להבין אותו. הוא פתאום יתחיל להרגיש שאולי הנה, יש אור בקצה המנהרה.

 

אם המסר שלכם ישאר מעורפל, אתם תחוו תסכול ותמשיכו לחשוש להביע אותו בקול רם. כי גם לכם לא ממש ברור מה שאתם מביאים לעולם. והלקוח הפוטנציאלי שלכם מבחינתו, אפילו לא יבחין במסר שלכם, כי הוא לא ידבר אליו. הוא לא ימשוך את תשומת ליבו. 

 

הדיגיטל ככלי להפצת המסר

את המדיה החברתית כולם מכירים. אבל ישנם כלים נוספים שניתן להעזר בהם כדי להפיץ את המסרים שלכם לעולם כולו. ולהגיע לקהל שבדיוק מחפש את מה שיש לכם להציע. בין מגוון אמצעי ההפצה השונים שתוכלו להעזר בהם, פודקאסט, בלוג, ערוץ יוטיוב, להתארח בלייבים של אנשים אחרים בתחום. בלינק כאן תוכלו למצוא רשימה מלאה של רעיונות נוספים.

 

לסיכום המדיה החברתית והדיגיטל בכלל, יכולים לשרת אתכם באופן יוצא מן הכלל. ולעזור לכם להפיץ את המסר שלכם במהירות ולקהל גדול יותר. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, היא להכין רשימת פחדים שגורמים לכם להאלם דום. לבחון אותם ולבחון האם יש להם עדיין תוקף בחייכם.  

 

שלב הבא יהיה להבין מה בדיוק אתם פותרים ללקוחות שלכם, איזה צורך אתם באתם למלא כאן בעולם עבורם. ולבסוף לחדד את המסר שלכם כדי שתבינו בדיוק מה השליחות שלכם ותוכלו לתקשר אותה כלפי חוץ בשפה פשוטה שברור גם ללקוחות הפוטנציאליים שלכם, שיוכלו להתחבר אליכם רגשית ולדעת בדיוק מה יש כאן עבורם.

צריכים עזרה לחדד את המסר הייחודי שלכם ולהפסיק לפחד מהדיגיטל?

מוזמנים לשעור פרטי 1:1 שבו נוכל לפצח ביחד את המסר שלכם. 

Rebecca Yaacov

יועצת לאסטרטגיה דיגיטלית, עוזרת לעסקים להגדיל מכירות מהדיגיטל על ידי יצירת מסע לקוח מהנה ואפקטיבי שיעניק לו חווית רכישה מהירה וקלה, מייסדת בית הספר ללימודי דיגיטל 1:1 - שיעורים פרטיים בשיווק דיגיטלי, מדיה חברתית, בינה מלאכותית ואיקומרס.